View Single Post
Staro 25.07.2008., 01:23   #103
Iceman11
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 80
aj, drago mi je da je tema ozivjela, al nisam nis pametniji nego kaj sam bio jucer

procitao sam ovaj jako dobar link sto je dh41400 ostavio, frajer si je fakat dao truda...Iggy, daj pliz pogledaj onu tablicu iz linka koju je frajer testirao raid0 sa 6 hardova...da li isto vrijedi i za raid0 polje kad su samo 2 harda ko kod mene ili se meni povecava optimalan stripe size 3 puta od njegovog uz isti setup i fileove?

na starom kompu mi je prosjecna velicina fileova na C drive-u 500kb, a na D drive-u 4MB, pa pretpostavljam da ce slicno biti i sad na novom kompu...uzevsi to u obzir, i moju konfu iz siga, kolko mislite da bi trebao biti cluster size kod formatiranja C, a kolko od D particije, te isto tako za stripe size od raid0 polja za C drive i za D drive(ako je prijedlog osjetno razlicit stripe, mogu napravit 2 raid0 polja, kontroler mi podrzava...)

e sad, kad je sve to receno, sve sam istestirao sa HDTachom, pa koga zanima, moze pogledat...osim grafova, svi rezultati su u XLS tablici...mozda sve to pomogne Iggy-u da mi kaze nest pametno, posto jedino kaj meni grafovi govore je da sve leti bolesno brzo

znaci, raid0 polje je napravljeno od prve trecine oba diska(200MB od svakog, ukupno 400MB), zato je crta ravna cijelom duzinom...neznam zasto mi je D drive brzi od C u svim testovima? I ima par grafova koji su mi isto cudni, ili su svi cudni jer mi prijenos ide do 5000MB/s

i jos samo da ponovim pitanje iz prijasnjeg posta. Od ostatka hardova sam napravio raid1 polje koje ce mi sluzit za backup te sam efektivno spao na ukupno 400GB od 1200GB harda...jel se moze kaj pametnije napravit od tih 400GB po hardu sto je ostalo?

opet 100 pitanja...nemogu si pomoc






HDTach.xls
Iceman11 je offline   Reply With Quote