View Single Post
Staro 04.12.2017., 13:20   #439
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ponovo h110

dakle totalno debilna glupost koju nisam mogao riješiti već duže vrijeme... jasno je ko dan da taj h110 odlazi u vražju mater, samo moram nać račun, momentuma i vremena da to odfuram na reklamaciju, ali KOČE BRAČO

uglavnom imam ga već jako dugo bez ventova i ajde fura se on tako kadli neki dan bsod, a ja gledam neke serije u wmc, dakle ništa spešl i ajde restartam i skužim da iz nekih neprirodnih razloga diže cpu na 4.5g umjesto 1.5g koliko je u idle-u. naravno svinja se grije i vjerovatno prekuhava (ulovio sam ga na 60c u idle-u), stavim ruku na vrh kućišta i ono toplo isijava, stražnja 120ka baca vrućinu van i cijeli kejs je topao na dodir.

problem je što kad upalim ventove nehumano buče od nekih 1k na više, pa onda rupa i onda opet RATLRATLRATL na max 1500rpm, još reko stavit ću ga fixno na max pa ću barem onda mirnije spavat kad je jednolično glasno, no drek. ma reko daj više to da riješim na bilo koji način i skinem par tih software-a za kontrolu ventova - ma kakvi, ne slušaju ventovi uopće sa bilo kojim bios postavkama (pwm, voltaža, disable kontrole).

da bi ispalo da pwm slope utječe i na voltage regulaciju, ali puno manje agresivno nego kada je pwm upaljen (pwm je znao svako malo zakucat u 1k rpm i onda buka naravno), a sada ih drži 700rpm idle i pod 15ak minuta stresa na 4.5g nešto iznad 800rpm i nema buke AT LAST

jutros stavim ruku gore na kejs, fino ladno puše, iza ladno, kejs ladan, cpu 22c idle.

me happy, možda nekome pomogne
syss je offline   Reply With Quote