View Single Post
Staro 12.11.2007., 17:57   #6
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
POLIRANJE BOJE


Meni osobno, sve ovo brusenje boje je izgledalo poprilicno deprimirajuce.... kako napraviti sjajnu boju od izbrusene mat boje? Citao sam o tome na netu i nikako mi nije jasno bilo....ali...

Ovo je stranica koju smo obojali temeljnom, ravnali temeljnu, bojali temeljnom opet i opet brusili temeljnu...i nakon toga ponovili isti proces sa bojom



Iz ovakvog stanja mozemo dobiti jako dobru sjajnu boju.
Ako imate para, volje, vremena i sve to, ili ako ce te nositi kuciste po lan party-ima onda ovu podlogu dobro ocistiti oprati, posusiti i u 2-3 tanka sloja nanijeti prozirni lak. On ce dodatno zastiti boju a i pomoci ce kod prljavstine i otisaka prstiju da se manje vide.
Nakon bojanja prozirnim, potrebno je 24h susenje i ponovno brusenje istim procesom kao i brusenje boje. Dalje je proces isti kao sto cu dalje napisati. Osobno nisam koristio prozirni lak jer nisam pri financijama bas bio

Dakle sto nam treba za ispolirati boju :

1. Stare, mnogo puta isprane pamucne krpe (stari lancun(posteljina) je #1 izbor)
2. Puno svjetla
3. Polir pasta/tekucina.

Kod polir paste, odnosno tekucine nemojte stedjeti. Izaberite kvalitetnu marku poput Nigrin, 3M, MotoTip. Platit ce te vise, ali ustedjet ce te dosta vremena a i rezultati ce biti puno bolji. Po mom misljenju, polir tekucine na bazi voska su najbolji izbor, ne samo da poliraju vec u procesu nanosi se takni zastitni sloj voska na boju.

Ja sam koristio nigrin liniju proizvoda :



Ova jedna kantica je dovoljna za 2 bocne stranice i prednju masku big tower kucista i jos i ostane za manje popravke.

Poliranje zahtjeva dosta strpljenja i pedantnost. Da bi bilo lakse, napravite sistem rada. Povrsinu koju polirate podijelite na djelove, recimo ja sam podijelio svoju stranicu na 8 kocki i polirao sam zasebno jednu kocku i na drugu bi presao tek kad bi bio zadovoljan sa predhodnom.
Ako polirate cijelu povrsinu odjednom izgubit ce te se i necete znati sto teba polirati a sto ne.

Za jednu kocku recimo 15cmx15 com dovoljna je jedna malo veca kapljica :



Dakle tekucina se nanese u malim kolicinama na povrsinu i laganim kruznim pokretima se ravnomjerno utrlja. Nakon nekog vremena na povrsini se stvori stvrdnuti bijeli sloj, koji se ukloni cistom krpom.



Ispod kad se ukloni taj bijeli sloj, mat crna ce se pretvoriti u predivnu glatku sjajnu crnu podlog
Postupak ponoviti dok god ne budete zadovoljni. Stvar je jednostavna, ako ste dobro odradili temeljnu,bojanje i brusenje boje, poliranje ce biti pizdarija. Nakon nekih 3-4 nanosenja polir tekucine vec mozete dobiti savrsen odsjaj i podlogu bez ogrebotina. Ako ste sve prije bojanja odradili sljampavo i bezvoljno, mozete polirati od jutra do sutra necete dobiti lijepu povrsinu. Sjajna crna je jako nezahvalna i otkriva i najmanje ogrebotine koje ste eventualno napravili u prijasnjim procesima. Zato i jest vazna priprema i ono sto dolazi prije ovog procesa.

Evo proces poliranja prikazan u slikama :

__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide

Zadnje izmijenjeno od: Omega. 12.11.2007. u 21:08.
Omega je offline   Reply With Quote