View Single Post
Staro 19.02.2015., 15:22   #12
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,680
@smuchac
E da bar je to tako jednostavno hehe...
Pa nisam toliki njub, naravno da je u usb 2.0, proba sam sve jedan utor i nema promjena...

@Brzi Picek
To se i meni dogadja na ovom usranom laptopu, najradije bi ga dobro stuka macom ... Btw, dok mu nisam napravija full format cak je i boota sa sticka sve dok je na njemu bila osmica ofkors, sedmicu nije htio ni primirisati.. Al sad vise nece boota apsolutno nista osim pmagica u kojem mogu i formatirati, kreirati particije i obnoviti boot sector al ni to ne pomaze.. Jedino mi preostaje pokusati sa Easy recovery essentials koji navodno moze nanovo kreirati neku hp-ovu recovery particiju. Samo problem je taj sto kad se skine taj alat, u folderu budu 3 .iso fajla. Win xp recovery, win7 recovery i win8 recovery essentials. Kad pokusam sa rufusom napraviti butabilni stick sa jednim od ta 3 .iso fajla javlja mi gresku. Tocnije, kod win7 i winxp imagea rufus javlja da je unsupported iso, navodno nisu butabilni. A kod win8 iso fajla sve krene ok ali zapne kod extractanja iso fajla, izbaci error: iso image extraction fafailure... Wtf?
Kad stavim taj hdd iz laptopa u svoj komp, boota sasvim normalno bez obzira sto god da stavim na njega (win7 ili win8). Sto bi logicno znacilo da je problem u glupom biosu/uefiu laptopa...
Probat cu naci neku drugu verziju pa flashati, nista drugo mi ne pada vise na pamet. Samo nije mi jasno zasto pmagic boota bez problema.
Kladim se da bi i neka distra linuxa isto bootala . Za ne povjerovati.
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote