View Single Post
Staro 06.03.2020., 16:19   #1247
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Ja uvjek meko zamjesim i kad premjesis onda dodajes brasna koliko osobno preferiras. Treba naci granicu da ostane meko a da se lijepi.

Kvasac, secer, topla voda i malo brasna pjenjacom razmutis i ostavis, nakon 10 min dodajes brasno,vodu i ulje.

Ja si posluzim stabilnim mikserom za tijesto da mješa dok se ne dobije gluten i dok ne bude homogeno.

Ostavis da se digne tipa pola sata, sat pa i vise. Ima opciju da ga takvog spremis u frizder pa koristis kada ti treba.

Zatim ga premjesis, dodavajuci malo brasna. Tu imas relativno malo posla, mozda 5 minuta. Mozes ostaviti da se opet dize, ja to ne radim.
U zadnje vrijeme radim manje pizze pa da se mogu lakse transportirati na tepsiju.

Pec zagrijem na 250, tepsija je unutra. S rukavicom vadim tepsiju i stavljam pizzu na vruci lim. Nakon 4-5 minuta je gotovo. Ako je vece tjesto, mozes ga razvaljanog staviti na vrucu tepsiju te odmah ju nadjenuti i pravac u rol.

Kad radimo kod zeninih, imaju staru pec na drva pa pizza ide na zeljeznu plocu koja bolje drzi toplinu. Tada je dno pizze savrseno, kao u krusnoj peci.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote