View Single Post
Staro 09.05.2023., 12:20   #57
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
acer aspire 5 bitlocker problem

pomoc molim.


acer aspire 5, kupljen sa win10. u meduvremenu automatski napravljen upgrade na win11.
zalockao se bitlocker i pita kljuc.




pretpostavka je da je do lockanja doslo nakon zadnjeg win update, tako bar kazu.

probao sam iskljuciti "secure boot", ali nije pomoglo naravno.

opcije "vracanje sustava" i "oporavak pomocu slike sustava" isto ne rade, baca neki error, pretpostavljam zato sto je sve zalockano?

kako tocno funkcionira ta zastita, dali je hdd/SSD zalockan i jedino rjesenje je restore key-a?

covjek nema pojma kako doci do toga. ako se ode na navedenu stranicu aka.ms/myrecovery nakon ukucavanja email adrese kceri (to je lap od ucenice) redirektirani smo na:




daklem neka poveznica ocito postoji.


e sad, dali je jedno od rjesenja, ako ne uspijemo otkljucati, izvaditi hdd/ssd, ubost novi i krenuti od 0 ili je esencjalno lap za baciti ca :scratchhead:?

lap je malo zeznut, ne uspijevam boot-at pola tool-ova sa usb+ventoy. valja jer nema legacy uopce .

kad pokrenem win10 novu instalaciju vidim da on ne vidi nikakav interni disk. opet pretpostavljam zato sto je zalockano?

moze neki savjet kako sta da znam kojim putem krenuti.

na netu sam nasao da se nekakav recovery acer-a pokrene drzeci ALT+F10 i turn on, ne dela.

hvala.

edit: "deistalacija azuriranja" isto ne radi uopce, samo vraca nazad

Zadnje izmijenjeno od: geronimo_2. 09.05.2023. u 12:35.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote