View Single Post
Staro 15.02.2012., 17:56   #143
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Namjena: Brzi database server bez potrebe za backupom! data warehousing, gdje se gotovo uvijek čitaju i pišu cijele tablice...

Zanima me ako netko ima iskustva sa RAID-om u ovakvoj ili sličnoj konfiguraciji. Pretpostavljam da je najbolje staviti ih na intelov "hw" RAID u BIOS-u. Također me zanima koju veličinu staviti block size za najoptimalnije perfomanse. Pretpostavljam (bez pokrića) da je najbolje staviti što veći block size, ali nisam siguran (a ne bih htio potrošiti sate i sate i sate isprobavajući sve moguće kombinacije.

Pretpostavljam da je ovo bolja solucija od samo instalacije SW RAID-a u Windows 2008 R2.

I last but not least. Da li netko zna kakav bi bio performance gain (s obzirom da TRIM otpada) između jednog SSD-a naspram dva u ovoj konfiguraciji.
--
Prvo je pitanje koliko realno imaš čitanja / pisanja i kakav je sustav u cjelini. Vrlo često se zapne na količini RAM-a, recimo.

Idi na manji block size (npr. 32 - 64 kB), ne znam kako stojiš s lovom ali idi da li ti rješenje u obliku PCI adaptera više odgovara.

SW RAID zaboravi. Isto tako, a bih ipak stavio malo bolji RAID kontroler, ali...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote