View Single Post
Staro 11.01.2021., 15:07   #57
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
ja sam buntovan čovo i pobunit ću se protiv nečeg samo bunta radi, ali nakon odgledane socijalne dileme (filma) meni su stvari jasne ili jasnije.
naši podaci se skupljaju samo iz jednog razloga: što precizniji marketing i što više klikova. SVIM kompanijama prihod dolazi od reklama. pa tko plaća facebook/insta/whatup? serveri, razvoj softvera, održavanje, up to date tehnologiju ..... reklame. nama korisnicima SVE je džabe. ali smo zato dali našu privatnost. nikome ne treba naše ime i prezime da ga "prodaju" - to imaju svi na fejsu. prodaju se klikovi. svaki puta kada stisnemo na reklamu to je zarada (bilo je spomenuto nešto tipa 0.001 ili 0.00003 dolara). ali ako NE stisnemo na reklamu to je gubitak za našeg providera usluge (wup...). boli kurac agencije i vlasti što radi pero u križevcima ili jure u kaštel sućurcu. ali ako peri mogu prodat novu kosilicu ... eeeee tu smo..
mene to ne smeta baš niti najmanje, ali ne bi volio da mi se hakira bankovni račun recimo. to su ozbiljne stvari onda.
živli
tizhu je offline