View Single Post
Staro 10.01.2021., 21:45   #34
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,367
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Nisi pročitao cijeli post. Računi su "hijackani" i ekipa je pomogla da korisnici povrate svoje racune. Znaci uspješno izveden hack ali su korisnici uspjeli vratit svoje racune.
Pročitao sam cijeli članak. Oteli su Telegram račune tako što su presreli 2FA SMS-ove točno određenih osoba, a imali su njihove IMSI-je i IMEI-je. Isto su mogli i i presresti 2FA SMS-ove Whatsappa, Revoluta ili bilo kojeg drugog IM-a, tako da taj konkretni breach nije ranjivost samog Telegrama.

Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Makar ima toga napretek - security breaches.
Gore navedeni slučajevi, osim onog s dijeljenjem lokacije (koje je po difoltu isključeno) su više-manje teoretski ili strogo ciljani i nemaju previše veze sa samom sigurnošću Telegramovog protokola ili poruka nakon što je omogućena end-to-end enkripcija (koja, istina, nije omogućena u svim chatovima po difoltu).

Gle, sve ovisi o tome od koga želite zaštititi svoje podatke i koliko je ilegalno to što radite preko IM-a.

Za prosječnog korisnika Telegram je sasvim dovoljno siguran, uz garanciju da vam Telegram ne može čitati poruke ako uključite end-to-end enkripciju, a ako vam ona ne treba nudi jednostavan backup svih poruka, mogućnost dijeljenja velikih datoteka, odličan API za push poruke i mogućnost istovremenog korištenja na više uređaja.
Ja sam se godinama mučio s PushBulletom za interne notifikacije, Telegram mi je sasvim dobra alternativa. Nemam uključenu end-to-end enkripciju jer želim imati backup poruka. Ako Telegram može nekako iskoristiti informaciju kada mi je vešmašina završila s pranjem i koliko je kWh potrošila, nek izvoli
franzD je offline