View Single Post
Staro 07.10.2019., 23:34   #264
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Al stvar je što ja ne pokušavam dobit ovo niti ovo Ja bi bio zadovoljan čak i sa ovim

Prve dvije su uslikane sa 294MC Pro koja košta cca. 9000 kuna i stvarno je spektakularno
a to zadnje uslikano sa nekom starom Samsungovom kamerom od 5 dolara. Moja pretpostavka
je da ce nesto novija kamera bit bolja. 5000 kuna neću dat za hobi, radije cu tih 4500kn
uložit u OLEDtv, novu graficku itd itd, a pogotovo jer bi za to prvo trebao kupiti mount od bar
5000 kuna i poželjno i teleskop od bar 5000 kuna i guide scope 1000 kn i guide kameru 2000 kuna.
Meni treba nešto na šta ću stavit svoj CLS ili UHC filter i sa čime ću izvuć ponešto detalja iz DSO
objekata da mi ne budu mutne tocke na nebu.Zato mi je za oko i zapela ova kamera jer su joj
specifikacije vrlo slične IMX183 senzoru, koji se koristi u ASI183MC modelu(pixel size,
BackSideIlumination ko i SonyExmorR serija), i cisto pretpostavljam, vjerojatno točno, da će
bit bolje od moje Logitech C270 webkamere, koja je meni cak ok za planete al ima premali FOV.

Razumim ja da se ti bavis sa tim profi/poluprofi, ali ja se ne planiram tako bavit sa astrom, barem zasad,
cisto usputni hobby volim tu i tamo bacit oko i ovaj samsung mi se činio ko dobra prilika za relativno male
pare unaprijedit iskustvo. I da meni je doslovno interesantna veličina senzora jer je to u direktnoj korelaciji
sa FOV, a to mi je naveća mana ove webkamere(od 150kn)
U kameru nebi ulozio preko 1000 kn osim ako mi koristi za jos neke stvari osim astro.

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 08.10.2019. u 01:30.
OuttaControl je offline   Reply With Quote