View Single Post
Staro 30.12.2022., 16:34   #11245
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,677
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Mene testovi ne zanimaju nego ono što sam koristio. Imao sam Realme X2 Pro s 50W punjenjem. Nakon tri godine kupio rabljeni, koji je imao po Accubattery 78-80% kapaciteta. Mala je razlika bila u svakodnevnom korištenju. Punjač je bio vidljivo korišten kao i kabel, što znači da je prošli vlasnik stalno koristio taj punjač.

Drugi primjer je OP8T, kojeg sam prodao poznaniku prije godinu i tri mjeseca. I sad ga još koristi. Tvrdi da nema nikakvih problema s baterijom i puni priloženim 65W punjačem.

Još jedan primjer je Realme X50 Pro kojeg sam prodao u Hercegovinu i s čovjekom ostao u kontaktu. On ga ima skoro 2god. više manje. Nikakve probleme s baterijom nema unatoč 65W punjenju...

Imam i loš primjer. Kupio godinu i pol star Oppo Find X2 Pro, na kojem je baterija bila baš loša....Šta je radio s njim, nemam blage veze.
Ja mislim da je sasvim logično za očekivati da će svaka baterija degradirati s vremenom, a pogotovo ona koja se puni brže... Druga stvar je ta hoće li neki prosječni korisnik primjetit tih ~20% manje kapaciteta u vremenu od cca 2 godine. Ipak se to odvija postupno pa je teže i primjetit smanjeni kapacitet, pogotovo ako se ne prati i testira na neki način... Btw, OEM-i i igraju na tu kartu. S druge strane, brži punjač samo dodatno umanjuje učinak izgubljenog kapaciteta baterije jer korisnik zna da kroz cca pola sata ima praktički napunjenu bateriju...
Kao što rekoh mnogo puta, meni je osobno brzo punjenje pri kraju liste bitnih faktora po kojima biram mobitel, samo zato što 99% vremena punim preko noći i nije me briga hoće li to trajati 30min ili 3h. S druge strane, nemam ništa protiv same mogućnosti brzog punjenja. Kad zatreba da imam opciju, to definitivno...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote