View Single Post
Staro 14.07.2017., 10:41   #86
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Mislim da je zlatno doba rudarenja gotovo, odnosno mislim da je rudarenje postalo hobi.
ne znam kad sam zadnji put procitao ovakvu glupost..2. je hobi i uvijek je bio...1. gotovo je onog trena kad prodas valutu, sve dok ju ne prodas nemas gubitak i malu zaradu, ne rudaris dolare i nemas auto konverziju, rudaris cryptovalutu koju cuvas dok ti cijena dode na razinu koja ti pase, po trenutnom tecaju ROI ti je takav kakav je, no recimo da imas rig koji majna 1.5eth/mj i platio si ga 14 000kn za 6 grafi (uzeo sam cijenu grafe 2000kn), znaci ROI ti je 7 mjeseci ako eth bude svaki mjesec 200 dolara, ako diff bude svaki mjesec isti i ako odma prodas sto izrudaris...ali ti znas da ce ici gore (naveo si sam u svom postu jel), kako onda mozes racunati ROI po ovim cijenama kad znas da ce eth rasti, da ce diff rasti i da neces prodati odmah?

samo primjer etha ali ista stvar je sa svim drugim valutama, rudaris ono sto mislis da ce imati neku vrijednost u neko dogledno vrijeme, kakvo jebeno zlatno doba, ono tek kani doci oni onima koji su kupili nisko btc ili eth i kad btc bude 10 000 a eth 1000, a mozda ga nikad ni ne bude, ne mozemo to znati, ali ponavljam, gubis tek kad prodas valutu, dok je drzis nisi izgubio i nerealno je pisati takve gluposti kao da si sa jednom grafom rudario 2 milijuna dolara prije pola godine a rudario si isto koliko i sada samo je tada bila manja cijena i manji diff (vise coina) dok je sad veca cijena i veci diff (manje coina)...pevise gledate svibanj i skok na 460 dolara, tko je imalo pratio znao je da ce biti korekcija cijene, je da nismo bas ocekivali ovako nisko ali to je takav period, na jesen ce biti bolje kad se pojave nove investicije jer sto se dogodilo zadnja dva mjeseca, imao si ICO boom, pun k ulaganja u nove coinove gdje je ekipa samo izvlacila novce i smanjili market cap plus ovo sa btc i segwitx2..ovo uopce nije dobro razdoblje za raditi racunice i predikcije ali majning ce se uvijek isplatiti, samo si nadi coin koji ima neke ambicije i kojeg mozes vecu sumu izrudariti, cekaj proljece i nove ATH-e i tad prodaj (ili cuvaj, tvoja volja)

Zadnje izmijenjeno od: vacs. 14.07.2017. u 10:57.
vacs je offline   Reply With Quote