View Single Post
Staro 23.06.2011., 18:43   #168
Quantum
Make it so
 
Quantum's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Enterprise-E Ready Room
Postovi: 93
Citiraj:
Autor donniedarko133 Pregled postova
Dobar izbor. Ja sam jako zadovoljan kvalitetom Asusovih komponenti. Isplati se dati koju kunu više. Iako mislim da ti je baš ta ploča lagani overkill, osim u slučaju da namjeravaš slagati SLI konfiguraciju ili ti trebaju dodatni prednji USB3.0 paneli. Ploča koju ja imam ti je skoro 800kn jeftinija. Po meni ti se ta razlike više isplati uložiti u novu grafičku uz jače napajanje.
Da, USB forward panel je zbilja korisna stvar, a nisam apsolutno nigdje našao nešto slično tome po cijeni od recimo 100-200 kn, tako da mislim da tih 300/400-injak kuna kolika je razlika od Z68 V-PRO ploče ipak jest opravdana tim dodatkom. Šteta je što nisu stavili barem četiri utora naprijed, no i ovo je zbilja ok.

Žao mi je što Asus nema DualBios kao i GB, ali - uzdam se da mi neće trebat

EDIT: Razmišljao sam i o GB z68x-ud5-b3, ali niti ima Quick Sync, niti UEFI, niti prednji panel, dizajn ploče je malo neuredniji od Asusa, plus je 200-injak kn skuplja....o UD7 da ne pričam.

Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Odlična ploča no INSHO ASRock Z68 Extreme4 daje sve to samo za osjetno manje para.
Lako je moguće da robujem predrasudama iz prošlosti, međutim sa ASRock pločama jednostavno se više ne usudim kockati. MBO je (uz napajanje) možda i najbitnija komponenta stabilnosti računala i zbilja ne bih želio nalijetati na kojekakve opskurne probleme sa stabilnošću komponenata, osobito pošto mislim ipak poduzeti što je moguće žešći 24/7 overclock.
__________________
====
If you try and design something idiot proof, God will create a better idiot.

Zadnje izmijenjeno od: Quantum. 23.06.2011. u 18:48.
Quantum je offline   Reply With Quote