View Single Post
Staro 31.05.2011., 14:04   #127
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Jučer sam se igrao sa stabilnošću i voltažama. Dakle u postu od prije, 5h se vrtio Linx i sve je bilo stabilno. Nakon toga sam odlučio pokrenuti prime 95 64bit da bih dobio BSOD s greškom 0x124 u roku par sekundi. Kako mi je VTT voltaza bila na AUTO i kako je taj error vezan uz dizanje voltaze na vtt-u ili naponu na procesoru, odlučio sam prvo dizati vtt u malim koracima. Kad sam donstantno dobijao svaki put istu grešku s BSOD-OM shvatio sam da i nakon vtt-a od 1.25V nema smisla. Vratio sam njega na auto i dizao napon na procesoru. Nakon samo jednog koraka shvatio sam da je to voltaza koju trebam jos podići. Prime je bio donekle stabilan. Kazem donekle jer mi se i dalje komp rušio, a kad sam malo dodao soka bio je stabilan i nije se rušio, ali se uvijek jedna jezgra gasila. Nakon par opetovanih pokušaja stao sam s naponom na 1.330V za procesor s množiteljem 45 na LL2. Na donjoj slici vidite koliko prime drži trenutno. Mene to zadovoljava, ali to je sve sa memorijom koja radi na 1333. Tako da mi je sljedeći korak dići memoriju na deklariranu brzinu 1866 i to učiniti stabilnim. 1366 platformu nikad toliko dugo nisam forsirao a opet mi je sistem bio stabilan bez BSOD-ova. Napominjem da sam za 5h testiranja LinX-om imao manju voltazu u odnosu na prime 1.310V, a za prime 1.330V. Procesor nije bajan, ali nije ni loš. Vjerujem da neki koji rade na manje voltaze sigurno nebih bili dugo stabilni.Barem u mojem slučaju nebi. I mojem treba daleko manje voltaže, čak vjerujem da za moje potrebe opterećivanja računala sigurno nebih dobivao bsod, ali morao sam ga znojiti malo duže što opet nije 24h što smatram nepotrebnim. Barem za moje potrebe. Za memoriju vjerujem da cu dizati dosta vtt.Netko je rekao da kad sam stavio napon od 1.2V da mi neće dugo trajati proc i ploča.Za dizanje meorije na te brzine vtt mora ici gore i to daleko od 1.2V. Na 1366 sam imao memoriju brzine 2000Mhz koja nije radila tako brzo ali za brzinu od 1810Mhz trebala joj je voltaza od 1.35V vtt-a dok za brzinu od 2000 iznad 1.4V. I svugdje o tome i piše kao i za Sandy Bridge. Namjeravam se time još pozabavit ovaj tjedan. Nisam baš neki stručnjak, ali pomogli ste mi u određenim postovima, kritikama i člancima. Zato jedno veliko HVALA

http://imageshack.us/f/850/clock8.jpg/
NemoRS je offline   Reply With Quote