View Single Post
Staro 24.05.2011., 18:34   #106
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Ovako, da riješimo odma pitanje o batchevima kod SBa jer vidim da bi mogao sad bit stampedo u ovoj temi sa istim pitanjem.

Listu imate na hwbotu, istina no ta lista vam ne može dati nikakvu predodžbu o tome kakav je vaš procesor. Batch kod SBa ne znači apsolutno ništa. Jedno vrijeme se govorilo da se trebaju gledati zadnja 4 broja SNa no ni to nije neko mjerilo.

Ono po čemu sam ja izabrao proc su bila prva dva "slova" a to su 2L te zadnja 4 broja koja su ispod 1000. No jedno je sigurno, posralo me. Ljudi iza mene su uzimali iz iste trgovine iste batcheve sa drugačijim serijskim brojevima i max multi je bio 54x dok moj ide na 56x te max freq 5666MHz.

Ne zamarajte se glupostima i teorijama kako izabrati SB procesor jer je glavni i presudni faktor - vaša (ne)sretna ruka. Neki ljudi vani uzimaju po 20-30 procesora i nalete samo na jednoga koji može raditi na x56/x57 a neki ga roknu iz prve bez ikakvog gledanja na batch/sn.

Ukoliko ste sretne ruke, posrat će vas, ukoliko ne, namučit ćete se da dođete do dobrog čipa - as simple as that.
Bullet1 je offline   Reply With Quote