View Single Post
Staro 20.02.2017., 14:41   #1155
NITROS
Premium
Moj komp
 
NITROS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Varaždin - Zagreb
Postovi: 874
Evo samo da napišem koju o Dell U2715H. Uzeli smo 3 komada za ured.

Usporedba je prema PA Asusovim monitorima s kojima sam se družio zadnjih par godina i koje osobno još uvijek koristim.

Dellove sam odmah kalibrirao sa Spyder 4 Pro kalibratorom i provjerio raspon boja.

27" 16:9 s 1440p rezolucijom je stvarno idealno. Ekrani su čisti, svijetli, ne zamaraju oči te su veoma ugodni za dugotrajno gledanje. Što se tiče boja, IPS matrica prikazuje oko 99% sRGB-a rangea i 75% AdobeRGB-a. Nešto što će čak i većinu fotografa zadovoljavati, pogotovo ako ne printaju fotografije.

Okvir monitora je nevjerojatan, pogotovo uspoređujući profesionalne monitore s debelim stranicama. Pošto trenutno koristim konfiguraciju 2x 27" pri spoju ekrana skoro da i nemam gubitak prostora. Veoma zadovoljan.

Monitori su idealni za multitasking jer je bez problema moguće raditi na 2 do 3 screena. Obavezno instalirati DDM ilitiga dell display manager. Software mi je čudo jer omogućava sve što i izbornik (kojem se pristupa ne baš sretnim kapacitativnim tipkama) iz samih windowsa, ali i omogućava raspored ekrana na zone koje automatski fullscreenaju aplikacije. Izbor kombinacija screenova je doduše ograničen i ne znam zašto nisu omogućili custom slaganje prostora, ali i ovako se može naći kombinacija koja odgovara.

Uglavnom, ako netko ima kakvih pitanja, slobodan sam odgovoriti. Za posao je definitivno ovaj monitor moja preporuka. Obrada fotografije ako je namijenjena internet objavama, itekako dolazi u obzir. Za print i malo napredniji color management, nažalost monitor nije namijenjen čak niti nakon kalibracije.
__________________
MacBook Pro 15" (late 2011), 16GB RAM, Quad 2.2 i7
Asus PA246Q
Wacom Intuos 4 M

Zadnje izmijenjeno od: NITROS. 20.02.2017. u 18:20.
NITROS je offline   Reply With Quote