View Single Post
Staro 01.09.2008., 15:56   #10
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Misfit Pregled postova
Napravio sam to sto ste mi ti i jos neki predlozili. Dakle, izvadio sam bateriju na minutu, vratio je upalio comp i, gle vraga, pojavio mi se onaj pocetni ekran i
poruka CMOS checksum failed - loaded dafaults, pa sam usao u CMOS, podesio vrijeme, usao u BIOS gdje sam imao dvije opcije za loadanje defaultnih vrijednosti: "load fail-safe defaults" i "load optimized dafaults". Probao sam prvu opciju, sejvao to (F10) i izasao iz BIOSA, i tada se ekran ponovno potpuno zacrnio na jedno 30-ak sekundi, i upalio se tek kad se na ekranu pojavio natpis "Windows is starting up", dakle, ista prica kao i prije. Windowsi su se podigli normalno, i tada je sve radilo OK. Mislim, nikada nisam ni imao problema s ekranom U WINDOWSIMA, vec samo PRIJE UCITAVANJA istih. Pa sam onda ugasio comp na shutdown. Ponovno ga upalio i sve je bilo kao i prije, dakle crni ekran 30 sekundi sve do podizanja windowsa. Zatim sam sve ponovio (vadjenje baterije, ulazaka u BIOS, loadao "optimized dafaults" i nista se nije promijenilo. Dakle, to sa stavljanjem defaultnih postavka u BIOS-u nije nista rijesilo.
Zatim sam i probao premjestiti RAM u drugi slot, no ni to nazalost nije urodilo plodom.
I eto mene natrag ovdje nakon jedno desetak restartanja compa.
Neki drugi pokusaj savjeta? Anyone?
kao sto rekoh ,probaj pritiskati PAUSE tipku i vidi da li ce se pojaviti slika. Ako da,idi u bios i nadju fast boot i slicnu opciju i iskljuci.
spawn je offline   Reply With Quote