View Single Post
Staro 16.02.2013., 19:35   #90
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,981
@Necto

Kao sta kaze kolega gore. Sta ti imas od toga da si mu dao novac za projekt?
Da je isao bankarima, dali bi novac i ocekivali nazad povrat + kamate, ili udio prodaje. EA i ostli takodjer.

Al ovako igraci daju po 10-50-500-nije bitno dolara za igru, koja moze a i ne mora ikada bit napravljena. To sta ce tebi stat tag founder kraj imena ne nosi pare. Ako igra postane hit i lik zaradi milione, nema kreditore da im vraca zajam, nema izdavaca tipa EA koji dere masne pare, nego vecina profita njima u djep.
Tebi kopija igre + tag, a njemu zlatni ferrari.
Dao bi i ja novac, al sta imam od toga, hocu dobit dionice firme? Ne.

Jos im testiras igru besplatno, sta pokazuje glupost naroda danas, prije se testere placalo, a danas ti daju tag i ti im testiras ne besplatno, nego im jos to i platis. Tako su okrenili trziste i poglupili zajednicu.
I ja sam testirao bete, slao fino dokumentirane bugove, i kako ih reproducirat... i onda taj (eventualno) bug ode na live server, isprave ga kad se sjete i primaju placu za to.

Jel ja igram igru da je igram il da radim tudji posao? Sta ne ponude ekipi 100$ za prijavu i fino dokumentiran bug, pa da vidis kako bi islo. E za to bi jos i radio. Ovako placam da igram igru, a ne da radim njihov posao.

Sama cinjenica da sav novac sta skupe je gotova stvar, nit ga moraju pravdat, nit vratit ako propadne projekt, sve je cisti profit. I kickstarter shema je uhvatila maha, pitanje vremena je kad ce ekipa pocet krast pare i izbacivat smeca tipa A:CM, jer ce vise skupit na donacijama nego na prodaji.

I meni je igra interesantna, al zadnji preorder je bio ME3, nisam uspio docekat igru, pa sam igrao YAAR MATEY verziju, i vidio koliko je marketing lagao, koliko su, da prostis, odlucili zajebat ljude. Cisto ih nije briga, lazi, krivo reklamiraj, kradi...nije bitno, samo daj pare.
Onda sam otkazao order, i vise nikada necu bit toliki idiot da nekome vjerujem na rijec i dam mu pare, a nemam nacina dobit pare nazad ako me prevari.
Daj demo, ili YAAR MATEY verziju, pa ako bude kao sta je obecano, dobijes pare od mene.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote