View Single Post
Staro 24.01.2008., 18:19   #85
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Citiraj:
Autor Fug33 Pregled postova
i to je to? u svakom programu quad se isto ponasa kao i core 2 duo? nema ama bas nikakve prednosti? nemas manje zauzece u vecini programa?



covjek se dvoumi izmedju najnovijeg core 2 dua i quada
cijenovno dodju na isto

i kako sad tu netko moze preporuciti core 2 duo?
gledaj ako nije ocan kao sto kod mene je i to na 3.3ghz 0-24hrs normalno da ti se funkcije brze obavljaju pa je i manje zauzece... kao sto bi bilo i core duom ako se ne varam.... imas samo neke prednosti kod kodirana u xmpeg.u (cak 90%) i virtual dub.u di sam vidio bas da je progutao to sve i to sa 75% zauzeca.... znaci kod kodiranja filmova vidis i to dobar napredak.....
kod igrica i ostalih gluposti nema isto je ko di imas dual core samo ti je zauzeo 40% jezgre ili u mom slucaju oko 30% znaci u slucaju dual cora 70% tj 80%..... broj jezgri je trenutno neiskoristen... a sada dokle ce to biti tako....

Znaci ja bi dao preporuku ljudima koji imaju veliki multitasking tipa kodiranje i igranje sto su obje operacije sami po sebi jakoo zahtjevne ili ako se netko bas ***eno bavi obradim slika pa mu treba.... ja sam uzimao quad sa namjerom za kodiranjem x264 znaci HD-ova koji se na dualcoru kodiraju duplo sporije... i takve stvari
jurbAs je offline   Reply With Quote