View Single Post
Staro 28.11.2018., 12:04   #1
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Pretvaranje PC-a u veliki eksterni storage disk.

Da pojednostavnim koliko mogu. Imam thinkpad P50 koji mi je primarni radni stroj i koristim ga 24/7. Međutim kako mi desktop stroj fali za neke stvari, između kojih je činjenica da nemam gdje stavit arhivne i backup diskove, pala mi je na pamet slijedeća ideja.

Umjesto da kupim NAS ili veliko eksterno kučište za diskove. Kupio bi jeftini polovan pc (ivybridge generacija i5 npr) jer se to sad može dobit užasno jeftino.

Taj PC bi koristio za određene stvari ali prioritetno bi u njega želio staviti 4-5 diskova i ti diskovi bi mi trebali biti dostupni za brz i jednostavan prijenos podataka.

Dakle želio bih, da kad dođem doma i stavim thinkpada u docking station, automatski dobijem brzu vezu s PC-om i da mogu s thinkpada vidit njegove diskove i moć spremat stvari na njih pri brzini od barem 100MB/S. Jer mehanički diskovi ionako ne mogu pretjerano brže.

Prvo sam ovo realizirao putem teamviewera, međutim on iz nekog razloga blokira brzinu na nekim 40MB/s čak i ako su oba PC-a spojena na žicu u router.

Pokušao sam direktno ethernet kabelom između dva PC-a, nikako ne mogu postavit to kako treba. Neznam što mi promiće. Možda nisam našao dobar tutorial.

Postoji li možda neka druga solucija?
thubanx6 je offline   Reply With Quote