Tema: Dobra klima
View Single Post
Staro 10.08.2018., 19:28   #2610
Janer Nevis
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 45
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Između Hitachi i Daikin izbor je uvijek Daikin.

Poslano sa mog H8266 koristeći Tapatalk

Možda da, ali ako sam ja dobro to sve shvatio, navedeni Daikin bi trebao biti ulazni model, a ovaj Hitachi bi trebao spadati u neku srednju klasu, pa se u ovom konkretnom slučaju možda i to mora uzeti u obzir.

Uz to, prije par dana sam sa frendom pričao kako sam trenutno u postupku nabavke klime, pa mi je rekao da on ima Daikin i da je imao problema sa wifiem na njoj. Da pokušam skratiti cijelu tu priču što mi je on ispričao...; priča je da je postojao problem sa IFTTT servisom, koji ili nije radio uopće ili bi radio jednom u mjesec dana. Daikin i dan danas negira da je bilo ikakvih problema na globalnoj razini iako se na internetu može pronaći veći broj prijava od strane korisnika. Čak se javio i jedan Daikinov zaposlenik koji je priznao da se radilo na rješavanju tog problema. IFTTT je priznao da je navedeni problem postojao ali da je dio sa njihove strane vrlo brzo riješen i da čekaju da Daikin riješi svoj dio.
Daikin je problem očito riješio nakon više od godinu dana (), a svakom od korisnika koji je bio prijavio problem rečeno je da je taj problem bio specifičan samo za njega i da korisnička služba nema previše detalja u čemu je točno bio problem ali da je riješen nekakvim updateom servera. Prijatelj kaže da i dalje nije 100% siguran da li sve radi kako treba.

U cijeloj toj priči me najviše zabrinulo negiranje i skrivanje problema i to što je trebalo više od godinu dana da se stvar riješi.

Isto tako, kada se pogleda reklama za taj Daikin wifi onda se stekne dojam da se tu dobije pregršt opcija kojima se može upravljati na daljinu, kao npr. pregled potrošnje struje, power saving mode, holiday mode, itd..., a zapravo sa ulaznim modelima doalzi samo ono osnovno: paljenje/gašenje i namještanje temperature. Tako da i to uzimam u obzir u ovoj troumici.

Zadnje izmijenjeno od: Janer Nevis. 10.08.2018. u 19:33.
Janer Nevis je offline   Reply With Quote