Tema: Dobra klima
View Single Post
Staro 10.08.2018., 14:23   #2601
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Uredska klima, radi ajmo reci 24h/5dana u tjednu. Ocito se filter zaprljao, u kombinaciji s vlagom u zraku (svaku vecer ostanu otvoreni prozori na ventus radi svjezeg zraka a radne stanice griju do te mjere da treba 3-4h da prozracis ured ukoliko bi gasili klimu navecer). Zadnjih tjedana je vlaga navecer bila uzasna. Prasina s filtera se valjda ovlazi, ohladi i smrzne. To blokira cirkulaciju zraka, vlaga se gomila u led, jos slabija cirkulacija i dogodilo se da 2 dana nista nije ispuhivala van. Danas slucajno idem cackati po njoj kad ono viri led kroz plasticnu resetku/masku. Gasi klimu jebote, imamo problem!

Probat cemo kad nismo u uredu drzati mod za odvlazivanje, a hladiti dok se dela. Dobro da nije sve otislo u klinac. Btw filter nije bio bas toliko prljav koliko vidim, definitivno se nije zastopao samo od prasine...

Ako netko ima bolje objasnjenje, slusam, prvi put sam ovo dozivio.

Sad ja ovo čitam, ok, dogodi se, ali zasto navece sirom otvarate prozore (koji su otvoreni do ujutro) a klima rade 24h? To mi nema logike, zapravo zato se to i dogodilo, ogromni i beskonačni dotok vlage je uzrokovao leđenje na isparivaču.


Bolje vam je otvorit nakratko prozore dok ste u uredu (u svrhu izmjene zraka) nego ih imati otvorene tokom noci kad je relativna vlaga u pravilu 100%.


Svaka klima ce se izborit sa 100% vlaznim zrakom, ali pod uvjetom da cijelo vrijeme ne ulazi 100% zasićeni zrak u hlađeni prostor i to se bas dogodilo kod vas.



To nema veze sa prašinom na unutranjoj jedinici.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote