View Single Post
Staro 11.04.2018., 13:17   #94
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da, nije ni meni jasno zasto je onaj topic zatvoren, stavljen je jedan ventilator kao rjesenje koji kosta 2000 kuna a to mi je malo preskupo pogotovo jer takav slican imam doma i nije dobar.

@Churta_Sia

kak se krecu temperature u tom boxu? Jer ja sam u ljeti definitivno u banani, sad neki dan malo se vani digla temperatura na 20 Celziousa a u mom podrumu na 30, a grafe na 100% venta, a gdje su one paklene temperature... Sad trazim rjesenja prije nego kasnije kad bude kasno.

O kakvom se to radi ventilatoru koji isisava zrak? Ja sam kupio jedan takav i isisava dreka van, stavio ga na prozor kad ono samo vrti bezveze i nista ne isisava. Kupio sam jos naravno krivo i klimu koju nemojte niti pod razno kupovat i jos one toalet usisne ventilatore koji takodjer nista ne isisavaju...

Eto, pa sad ako se tko odluci da se onaj topic otvori podjelite molim vas jos neke dieje kako smanjiti temperaturu.

EDIT:
http://sadora.hr/najam-aparata/najam...ki-ventilator/
Gledam jos ovo po 10 kuna na dan sto bi za 2 ili 3 mjeseca me ispalo 1000 kuna sto bi mi se onda isplatilo mozda nesto slicno tome kupiti ili koliko kosta ovakvo cudo i jel to stvarno tjera zrak van ili kao i sve ostalo bezveze samo vrti.

EDIT:
Nasao sam cjenu ovog cuda gore i kosta preko 3000 kuna, no vjerujem da to puse ko avion. Pronasao sam i te inline ventilatore koji su isto prilicno skupi ako se ide sa jakima, no to sam skuzio da je dobro ako imas cijevi, znaci da bi trebali biti rigovi u boxevima, no nekako sumnjam u te bokseve, pa imam sad podrum kao jedan veliki box pa nikako da izbacim zrak van. Jos sam izguglao da mozda imam podtlak ali nisam nasao rjesenje, podtlak je da zrak nemoze van iz podruma jer je pod tlakom. Pronjuskao sam njusku i tamo ima svasta, neki polovni ventilatori koji imaju pohlepu za strujom, vjerujemd a rade dobro kada su trofazni i t rose po 3KW struje sto opet nije solucija ejr bi onda u kuci gorjeli osiguraci, a mozda bi se probilo i limitiranih 20kw...
Kad nesto pametno nadjem javim, javite i vi...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dada-as. 13.04.2018. u 07:18.
dada-as je offline   Reply With Quote