View Single Post
Staro 11.05.2008., 22:17   #63
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
To ti je prejebeno. Radis puno, prekovremeno nije placeno i dobis 10kn po satu. I tih 10kn po satu cekas uredno 3 mjeseca.

Informatiku uglavnom zaboravi. To je goli quratz.

da. pogotovo kad im doneses ugovor i nedaju ti natrag i mos se slikat...
Ne bih se baš složio s tobom.
Ovak
Radio sam ovo ljeto prvo za Amis, polagali smo optiku od Malešnice do remize na Ljubljanici. 25 kn/h, istina da je fizički posao, ali sav posao je gurnut optiku kroz rupu. Dobio keš na ruke par dana nakon završetka.
Nakon tog dobio posao u eSysu, nažalost prekratko radio. Izdavanje robe u veleprodaji, dostava kombijem, lijepljenje deklaracija i sve ostalo što ide uz to. O boljem odnosu poslodavca prema zaposleniku nisam mogao ni sanjati. Uredno i brzo plaćeno i sve pohvale imam za njih. Morao sam čak i proći ogroman test inteligencije kao i svi kandidati za posao, iako sam radio samo mjesec dana no vrijedilo je. Uglavnom jako pozitivno iskustvo. Naravno da uz takve uvjete čovjek ima volju za radom.

A nije sad da pljujem, ali dvojica frendova su dobila posao o kojem svatko sanja, slagat kompove u M-sanu. Ljudi izdržali samo par dana i rekli da takvu torturu nisu u životu prošli. Od odnosa prema zaposleniku do fizičkih ozljeda izazvanih kvalitetom komponenata. Mora se raditi kao da si stroj, štopaju ti navodno vrijeme za svako računalo
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote