View Single Post
Staro 31.01.2021., 11:37   #13
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Citiraj:
Autor vlatko27 Pregled postova
Otprilike znam šta je Bitcoin i tu je kraj priče, više manje. Mjesečno štedim neke pare, kupujući Eure, Franke, Dolare, kako kad, čisto da šara. :-D Htio bih malo početi kupovati i Bitcoine, svaki mjesec cca 100 eura. Nije plan obogatit se, taj vlak je prošao, čisto malo se "bacit" u igru.

Napravio sam account na Coinbase, čekam verifikaciju, te ću tamo SEPA transferom prebacivati novce. Jel to OK? Jel ima neki povoljniji način za kupnju ili je Coinbase ok?
To je ok. Od tih relativno jeftinih mjenjačnica koje imaju entitete unutar EU su ti Coinbase, Kraken i Bitstamp. Mislim da je Coinbase "najskuplji" s fees, ali to je manje bitno ukoliko ne trguješ nego kupuješ rednovno i spremaš.

Ja sam na Kraken, i fee ti je 0,26% za market buy/sell, a 0,16% za limit buy/sell. Trebaš koristiti Kraken Pro, tj. bilo što osim Instant buy mogućnosti koja ima veći fee.

Na Coinbase te žene ako ideš preko dummy sučelja, ali možeš (i trebaš) koristiti Coinbase Pro sučelje gdje ti je ipak normalniji fee od 0,50%.

Kod Bitstampa ti je isto 0,50% fee.

Na Binance ti je najmanji fee 0,10%, i ok su ako hoćeš trgovati (nemoj). Ali mislim da ne možeš uplatiti SEPA prijenosom njima, barem prije nisi mogao jer imaju mutno sjedište (bilo je nepoznato).

Tako da preporučujem Kraken, ali i Coinbase je ok, samo pazi da kupuješ na Coinbase Pro.

Edit: Izgleda da postoji Binance SEPA, nikad koristio i ne znam gdje su registrirani niti kojoj firmi uplaćuješ.

Zadnje izmijenjeno od: Libertus. 31.01.2021. u 12:03.
Libertus je offline   Reply With Quote