View Single Post
Staro 08.11.2016., 13:50   #1
Mr. NiceGuy
Premium
 
Mr. NiceGuy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Vukovar
Postovi: 136
Konfa za razvoj (Hackintosh komponente)

Pozdrav! Budući da sam odustao od čekanja Kabyja, odlučio sam se baciti na izradu ITX konfe. Komp bi se trebao koristiti primarno za programiranje, pokretanje virtualki i sl. Overkloking nije u planu, a igrice ne igram uopće, tako da će integrirana grafika biti sasvim dovoljna - uzimam procesor, matičnu, memoriju, kućište i cooler. Nisam iz ZG, pa mi kupovina dijelova iz različitih trgovina predstavlja komplikaciju. Odabir je pao na sljedeće komponente:

Matična ploča – planiram da se na kompu ostaviti mogućnost instaliranja OS X sustava, ukoliko se pokaže potreba za razvojem za iOS – otud i odabir matične sa H ili Z chipsetom (više o tome ovdje). Ipak, ako netko ima prijedlog solidne ploče s nekim drugim chipsetom, neka slobodno napiše. Izbor je pao na Gigabyte GA-Z170N-WIFI – ploča sa H chipsetom nije dostupna u istoj trgovini.

CPU – core i5 6400. Ako netko od ekipe ovdje koristi i7, a bavi se razvojem, volio bih da napiše koliko im je bitan hyper threading prilikom kompajliranja (Android studio, VS) i pokretanja emulatora.

RAM – Trebam preporuku za jedan keks od 16GB. Budući da su ovakve ploče ograničene sa socketima, želim ostaviti prostora za nadogradnju.

Kućište – Fractal design core 500, te što tiši cooler koji bi se dimenzijama mogao uklopiti u njega (napominjem opet da me OC ne zanima).

Možda je odabrano lagani overkill, pogotovo po pitanju memorije, ali imajte na umu da ću komp koristiti sljedećih nekoliko godina.
E sad, još jedno pitanje. Što se tiče potrošnje, znam da moj stari 400-watni Zalman (20 pinova) može ovo izgurati bez problema, a i dimenzije su mu ok, no nisam siguran da li je kompatibilan s novim pločama?
__________________
Ahhh, what an awful dream. Ones and zeroes everywhere... and I thought I saw a two.
It was just a dream, Bender. There's no such thing as two.
Mr. NiceGuy je offline   Reply With Quote