View Single Post
Staro 15.10.2014., 14:27   #27
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Svaka čast kalibraciji ali ne mislim da je ista čarobni štapić, tj ako je kontrast loš (kao što je u pravilu na lcdima) nikakva kalibracija tu ne pomaže.
Meni ne izgleda da je tebi baš jasan pojam kalibracije.
S usporedbom 2 različite tehnologije nakon kalibracije po istom sistemu , razlika zasigurno nebi bila ogromna kao što je kod one tvoje 2 fotografije i komentara kako je Filips naljutio Sony LCD te očitao lekciju Panasonikovoj Plazmi. Uglavnom , u tim uvjetima bi sve razlike bile čisti produkti različitih tehnologija. Jednostavije rečeno , smatram da bi splasnula oduševljenost CRTom u kontekstu kontrasta , saturacije i živosti. U biti takva usporedba mi jedino i ima smisla...

Svaka tehnologija ima svoje prednosti i mane a svi mi stavljamo određene faktore ispred drugih. Kod smirnoffa je to oštrina te geometrija , kod tebe je to kontrast / crna a kod mene je to dijagonala ekrana. No iako je za mene dijagonala glavni faktor slika se ne svodi samo na dijagonalu kao što se ne svodi samo na rezoluciju i oštrinu ili u tvom slučaju crninu crne. Ima tu hrpa toga što traži malo objektivnosti.
Pa zar ti nisam ljepo izmjerio onaj preprogramiranu postavku.
Eto ljepe svijetle slike i crne koja nemože bit crnja. No jesi vidio gamma krivulju. Pa kad vidiš takvu sliku u kojoj praktički nema detalja u tamnom , gdje je zelena poprilično off a bijela ledara ,koliko je važno što je crna crna ?

Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova

Pod zatamnjeni ambijent prvenstveno mislim prostor sa reduciranim ambi svjetlom, ne nužno da ga uopće nema. Upravo takav ambijent je najbliži onom u kino-dvoranama.
Malo sam te izgubio...jesi jednostavno želio reči da je u kino dvoranama neko ambijentalno svjetlo ?
Ili je to bilo o kontrastu tj. nekakva paralela između reflektivne i emisivne tehnologije u kontekstu ambijentalnog osvjetljena kao nuspojave ?



Nego , nekako mi je malo vjerovatno da je kod najnovijih LCDova kvaliteta prikaza obične Tv slike te kontrast i dubina crne na istim razinama kao i prije 6 godina. No TI s jačim preferiranjem CRTova zbog crnosti crne i Ja koji o tome nemam blage veze jer me Tvi ne zanimaju ...mi smo krive osobe za komentare po tim pitanjima, zar ne?
Kao i kod ovog gore CRT vs LCD ,bilo bi zanimljivo vidjeti usporednu sliku kakvog starog te novog LCDa.


btw , ovi propagandni materijali tj. reklame za određene tehnologije mi ne govore ništa korisnog.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote