View Single Post
Staro 05.10.2014., 12:49   #6
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Mislim da ti je ovakav raspored:
1 - neka radi i "riješi se" magnetizacije
2 - zaboravi ovu kalibraciju, prvo treba proći kompletno podešavanje po service manualu jer ćeš tek tada imati "ispravan start" i popravljenu geometriju
3 - tek tada se igraš sa kalibracijom i eventualno intervenirati (malo), (npr. drajvanje pojedine boje i sl.) ...
Izgleda mi da se do sada riješilo ono što se mislilo riješiti. I dalje imam blagu diskoloraciju na ljevom i desnom dijelu ekrana. Doduše , ne onakvu kao kad sam dovukao Tv ali mi se ne čini da ide na bolje ...ili ide presporo da bi primjetio. Isto se najlakše vidi na bijelom ali kad god pokušam puknuti sliku , vidim da se moj prastari fotoaparat kolje s rifrešom TVa :-/

Tokom gledanja videomaterijala to primjetim zaista rijetko kad naleti problematična scena. tako da jedino riješenje koje vidim je da ne čitam forum preko TVa U biti isto tako sam riješio i fokus...mada me fokus manje muci otkad sam udaljio tv na 2 metra od kauca. Tako mi slika izgleda doslovno minijaturno ali što se može ...

Što se kalibracije tiče , razlika nije zanemariva pa ne vidim zašto misliš da nije imalo smisla poigrati se malo s time. Ionako se ne može reči da me satralo. Izmjerio obični grejskejl te primarne i sekundarne jer me zanimala točnost , malo se poigrao s par postavki ,pustio automatiku da odradi svoje i poslje provjerio na što to liči. Zbog nedostatka CMSa ionako nisam ni mogao ništa drugo. Pis of kejk prema onom što prođem s projektorom. U biti , trebalo mi je više vremena za tipkanje prošlog posta nego da to odradim.

S sređivanjem baze se slažem u potpunosti jer mi je palo na pamet da bi mogao iskoristiti ovo druženje s TVom da pogledam par starih kazeta. Ekran je taman veličine da čovjeka ne muči kvaliteta snimke Uglavnom , to traži korigiranje boja pa ...


Pročeprkao sam malo po servisnom manualu i...



trebalo bi pritisnuti " “062596" directly followed by the OSD/STATUS/
INFO button (do not allow the OSD display to time out between
entries while keying the sequence)"


Probao sam to jedno 20 puta i nema šanse. Jebeni Filips i ti daljnski.

U biti ne želim o daljinskom. Sjetio sam se da sam na forumu brontulao zbog tog daljinskog (između ostalog) pa mi se neda opet.

Kad nadem vremena probati ču ga očistiti i riješiti sitaciju s olovka metodom...


btw, da mi je znat čija je bila ideja za 13000k za normal white tone.


Nije ni čudo da sve osim Warm izgleda u kurcu...a tek u kombinaciji s preprogramiranim postavkama. Ajme i kuku.

Rich:
Color Temp: Cool / Brajtnes:35 / Kolor:54 / Kontrast:100

Natural:
Color Temp: Normal / Brajtnes:35 / Kolor:54 / Kontrast:85

Soft
Color Temp: Normal / Brajtnes: 35 / Kolor: 54 / Kontrast: 60

Multimedia
Color Temp: Normal / Brajtnes: 35 / Kolor: 61 / Kontrast: 100


Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Ja sam imao isti takav philips 32pw9551 i telka je zbilja bila u super stanju. Oštrina slike je bila odlična kao i svjetlina. Po meni nedostatak tog tv-a je za jedan crt slabiji prikaz crne boje (još uvjek bolje nego neki lcd).
Na što si mislio s slabim prikazom crne?
Mislim crna je poprilično crna...toliko da sam gore imao problem s 0IRE a i ovaj moj senzor nije toliko osjetljiv za tamno.
Jedini problem s crnom je što tv spešta detalje u tamnom što je očito po defaultnoj gama krivulji. Sam bog zna kako izgledaju oni preprogramirani modovi.

Nego , to i nije toliki problem jer se digne malo brajtnes i gama se izravna iako malo klizne...



No kad još spustiš kontrast tj. razinu bijele stvari poprilično sjednu iako se izgubi na totalnoj vrijednosti kontrasta.




Netko vjerovatno misli da je cca 40ftL tamno kako sam navikao na projektorsku sliku i za ovo imam osječaj kao da mi blješti u mozak :-/


Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Na slici je philips 32pw9551 naljutio sony-a 32hx750
http://www.igreklik.com/slike/images...3302466764.jpg
Na ovoj slici pak je 29pt9009 očitao lekciju panasonic plasmi tx-p42gt60e
http://www.igreklik.com/slike/images...0092033896.jpg

Ukratko,za sd programe crt je majka i zbog toga ga vrijedi sačuvati. Kod hd rezolucija pogotovo 1080i oštrina slike na 32pw9551 nije u stanju parirati tankim ekranima lcd-ima ili plasmi.
Kao što rekoh 1080i je doslovno neupotrebljiv na 720p čovjek ne osjeti nekakvi nedostatak oštrine s 720p serijama (fokus u krajnjim kutevima je nešto drugo) No opet , nisam se baš ni nagledao LCDova da mi mogao vuči paralele...
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote