View Single Post
Staro 03.10.2014., 15:48   #3
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
To je odlično ako bi se magnetizacija trebala riješiti sama od sebe.
Več sam se prepao da sam ga sjebao s ovih nekoliko drivera. U principu mi nebi ni palo na pamet magnetom ni blizu ali trebao sam negdje posložiti drajvere dok dovršim kutije pa mi se činilo da su dovoljno udaljeni... Ok , provjerom tj paljenjem TVa sam zaključio da očito nisu dovoljno daleko ali mi se nije dalo sve premještati a da mi je tko rekao da ću htjeti koristiti taj TV , rekao bi mu da je prosvirao. Ako se dobro sječam uz fleke je i cijela slika malo kliznula ali sam očekivao da če se sve to riješiti samo od sebe kad odmaknem magnete i TV napravi demagnetizaciju pri paljenju.

Nakon 24 sata rada i nekoliko paljenja/gašenja , sve je dosta bolje ali još nije kao prije.

Što se tiče fokusa...
Isto je najlakše vidljivo na tankim linijama ...
Zamisli kružnicu na ekranu. koja dijeli sve na unutra/vanka.
Prema centru kruznice je lagani gubitak koji je najlakše vidljiv na tankim linijama. Na one dije slikeice se to najbolje primjeti dok na tekstu samo krajevi ekrana malo bodu u oči...



Kod geometrije mi smeta što Tv krade sliku ljevo i desno te što je slika kao malo konkavna....



Nemam baš volje ni iskustva za rastavljati TV kako bi to riješio.
Prije nego što sam kupio LCD monitor imao sam neki samsungov na kojemu se geometrija mogla podešavati jednostavno s tipkama na samom monitoru pa sam mislio da se ovde to može riješiti nekako softverski ulaskom u servisni meni ili sl.

Vidim da si mi iskopao servisni manual. Hvala ti. Zaronim u to večeras.

btw, P+ te 100Hz nema u meniju kad slika ide preko HDMIa tako da pretpostavljam da signal preko tog ulaza zaobilazi interno procesuiranje za razliku od ostalih ulaza. A što se tiče tog da podešavanje geometrije ima globalni utjecaj (ako sam te dobro shvatio) trenutno mi je to nevažno jer me zanima samo slika preko HDMIa u wajdskrinu...

Inače , po manualu TV podržava 480p / 576p / 720p / 1080i a drajveri mi nude 648p te 1000i... A sve osim 720p rezultira doslovno negledljivom slikom zbog titranja.




Zbog spomenutih nuspojava magneta još nemam nekakvu normalnu uniformnost bijele preko cijelog ekrana ali na djelu mi se čini ok pa sam napravio prije i poslje...

Prije:



Poslje:





Slika nakon kalibracije izgleda stvarno ok ali kad odspojim HTPC opet sam na početku pa ....
Ako ima slučajno isti TV / želi probat postavke / .icc profil , slobodno me PM nite.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote