View Single Post
Staro 21.12.2017., 12:50   #3
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Citiraj:
sve sam detaljno pregledao oko reballinga,ali samo mi jedna nedoumica ostala oko temperatura
1. kolika treba da bude temperatura predgrijavanja i je li dovoljan samo donji grijac za predgrijavanje
Dovoljan je samo 1 donji, ali je bolje imati višezonski donji
Čim viša tim bolja za proces lemljenja a lošija za komponente na ploči
Ja stavljam oko 120

Citiraj:
2.kolika mora biti temp. pri skidanju chipa na samom chipu + - koliko i vremenski koliko dugo
Dovoljna. Oko 230 ako pričamo o bezolovnom. Vrijeme ovisi o 100 faktora.
Dok se ne otopi lem. Primiš chip pincetom i ako ga možeš dići to je to, ako ne možeš - čekaš. Ne siliš niti mrvicu jer ćeš oguliti trag s PCBa o baciti sve u smeće

Citiraj:
3.kolika je temperatura i gdje se postavi senzor kada se postavlja novi chip i koje vremena treba drzati tu temp. da bise kvalitetno zaletovao chip za plocu
u nadi da ce te mi odgovoriti unaprijed
Hvala
Senzor postaviš na PCB od chipa. Treba držati dok se ne otopi lem. To možeš vidjeti kamericom ili golim okom, ali treba dobro gledati. U trenutku topljenja lema, chip će sjesti milimetar i nakon toga drži još 6-7 sekundi (do 10 sek) istu temperaturu i to je to

Nisi ništa rekao s čim radiš. Trebat će ti prakse i pripremi se na uništene ploče. Koliko ćeš imati uništenog ovisi s kojom opremom ćeš raditi. Kvalitetnija i skuplja oprema znači da možeš raditi s manje iskustva i imati bolji rezultat.
trex je offline   Reply With Quote