View Single Post
Staro 30.07.2014., 10:10   #76
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
Meni osobno je nakon Liona OSX na putu prema dole sa svakim novim izdankom OSa. Nisam ljubitelj zbližavanja iOS i OSXa pa je vjerojatno zbog toga. No barem zasad nisu ih pretvorili u jedna zajednički sustav, već ih razvijaju paralelno s naglaskom na bolju integraciju.

Yosemite sam instalirao na PC probno i upgredao ga od prve verzije za developere pa sve do zadnje DP4/public beta verzije.
Iznenadi me svaki puta iznova koliko je to jednostavnije i brže nego s instalacijom windowsa na PC

Na MBP-u je još Mavericks, ne igram se tamo da ne izgubim podatke

Što se samog sustava tiče, nema nekih štekanja, ali ni ništa revolucionarno za mene.

Apple ukida iPhoto koji sam do sad koristio za manipuliranje i organizaciju fotki, koji se više neće nadograđivati i u Yosemitu ne radi, već se kao zamjenu može koristiti Aperture, no i Aperture je osuđen na propast, obzirom da će početkom iduće godine izbaciti aplikaciju Photo kao zamjenu za oba.

GUI mi je mrvicu bolji i čišći, pregledniji. Continuity servisi među Apple uređajima kojima se najviše hvale meni ne znače previše jer ne koristim ni jedan drugi Appleov uređaj.

Ima nekih minornih promjena u aplikacijama i psotavkama, ali ništa revolucionarno.

Što se bugova tiče, beta je vrlo stabilna, jedini ozbiljniji problem koji sam primjetio tiče se Logic expressa i krivog prikaza menija i traka u arrange baru unutar aplikacije. Intel core i5 2600k, 8 gb rama, radeon 5670.

Inače, ako netko još nije vidio, Apple je dao OSX Mavericks na besplatan download i upgrade svima čiji uređaji to podržavaju.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690

Zadnje izmijenjeno od: Roberto. 30.07.2014. u 10:34.
Roberto je offline   Reply With Quote