View Single Post
Staro 22.01.2008., 23:28   #71
plastisha
Extreme scratch builder
Moj komp
 
plastisha's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 377
Pozdrav. znam da sam rekao da se neću primat izrade još, al valjda je sisa prenio svoju nestrpljivost i na mene, pa sam ipak danas krenuo

prvo finalna odluka o hlađenju :



dakle 2 upuha , 3 ispuha, zračni tuneli....

bacio sam ovu 120tku skroz unutra diskovima da ne krade puno s upuha koji je mainly namjenjen za grafičku.... ovo zeleno bi bile pregrade, šarafile bi se drito na konstrukciju, i imale bi samo ove stranice koje vidite kao zeleno. bočna stranica će napraviti svoje, nema potrebe da radim oklope, jer bi mi ti oklopi puno otežali pristup ploči. meterjal ne znam kak se zove al se koristi kao zadnjica kod ormara i sličnih elemenata. 3 mm nekakav slojeviti sa drvo finišem, budem posliko za drugi put pa bute visdli. imam tog na tavanu dovoljno.

priznajem da sam na kraju zadovoljan iz svih aspekata. Tišina je maksimalna, nema direktnih izlaza nigdje osim dole i nazad. Hlađenje velite da bu ovak slojevito sa tunelima ok. i na kraju nemam ispuhe gore što mi omogućava lijepu čistu gornju stranu, bočne nismo dirali ostali su minimala. svi uvjeti postignuti

malo bu grđe unura zbog tih tunela, al nemreš sve imat

evo i malo fotki kaj sam danas radio:




u furniru sam uzeo traku širine 23 cm dužine 220, taman za unutarnji kavez.



pošto sam naglasio da sam njub s drvom, nemam nekog finog alata za rezanje, pa sam rezo fleksericom, sa pločom za željezo. Iz nekoliko razloga: prvi je da se užasavam flekse i pile za drvo sa zubima. mogu si zamislit kak mi fleksa odskače na neki zub i pada brrrrrrrrrrr.... a drugi je što pila sa zubima zna trgati drvo pa su rubovi neuredni.



loša strana je što su rubovi skureni, no to se lako rješava sa brusilicom....





ovi mali komadići služe za napraviti zaobljenje...



brusim ih pod 45 stupnjeva









kako sam to zamislio spojiti vidjet ćete sljedeći put...

Aj pozdraf.

EDIT: Evo i da kraju ne velite da sam tvrdoglav i da ne slušam, usporedite finalni odabir sa početnom idejom... vidjet ćete da sam ubacio puno vaših ideja i zamisli. HVALA na idejama i pomoći.
__________________
Tko trči, ne hoda.
plastisha je offline   Reply With Quote