View Single Post
Staro 06.12.2019., 23:22   #2186
alcro
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: ZG
Postovi: 106
Što se tiče Iskona imam odlična iskustva sa SZK. U modemu mi pisalo da je maximala 41/10. I pustili mi 30/6. I zovem ja Službu za korisnike i pitam jel može više i teta bez riječi pusti 38/8. Pitam ja jel može 40/10. Veli ona hm, pitanje je da li će to biti stabilno. Velim ja ma mislim da hoće nema baš oscilacija na liniji.

I ona mi pusti 40/10 i kaže ako bude pucalo nazovi pa ćemo spustit. I sve je radilo bez problema, niti jedan prekid. Važno je imati stabilnu kućnu paricu udaljenu od žica od struje, to ljudi često nemaju i onda im magnetsko polje od struje dovodi do oscilacije u maksimalnoj brzini parice.

Totalno su fleksibilni u Iskonu. HT je nevjerojatno krut. SZK nesmije ništa dirati oko brzine na centrali, a tehničar pusti tke toliko da sve radi i ostavi skoro 40% lufta.


Naravno radilo se na drugoj adresi, ne na ovom priključku za koji sam gore stavio parametre linije.

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Možda je moglo prije, sad ne može, imaš goru situaciju od kolege poviše,
veće DL gušenje, trenutna konekcija taman na SNR margini,
za svaki slučaj i malo vjerojatno ali pogledaj spojeve i žice linije do kojih možeš doći.

HTovci neće uložiti ni 1% truda da stvarno isprobaju konkretan slučaj kod korisnika i da stvarno daju maksimalnu brzinu. Oni na karti mjere koliko si kilometara OTPRILIKE od centrale, i daju ili 4/0,5 Mbps, 10/0,7 ili 20/2. Sve ostalo između za njih ne postoji. Također sve iznad možeš dobiti samo ako imaš savršenu paricu na kojoj ide najmanje 45 Mbps download. Nemojte nikad naivno misliti da je HT stvarno mjerio vašu paricu i ustanovio da stvarno ne može. Oni to rade odokativno.

Sjećam se da je čak i H1 prije puštao automatski najviše moguće i kad je u modemu pisalo da mi je na ADSLu najviše moguće 17, oni bi pustili 15,5. Baš su se trudili da puste maksimum.

Zadnje izmijenjeno od: alcro. 06.12.2019. u 23:33.
alcro je offline   Reply With Quote