View Single Post
Staro 02.12.2019., 17:40   #1845
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Black mustang Pregled postova
John Creasy - Hvala kolega, drago mi je da ima normalnih ljudi koji nisu dosli tu ljeciti svoje frustracije.

reiben101, Manuel Calavera, qbone - Hvala za info i odgovre!

Kao sto sam Vec prije napisao, nisam tu bas cesto na forumu. Uvijek sam navratio kada mi je trebala pomoc oko novog kompa ili kada sam imao nekih pitanja oko softvera\hardvera....iz razloga jer je na forumu bilo ljudi koji znaju puno vise od mene i zeljeli su pomoci ili dati neki savjet.

Kada kupujem nove komponente i sastavljam racunalo zelim ga sto bolje optimizirati i ubrzati koliko je to moguce ( ne mislim na OC ). Ako mogu nekako ubrzati boot time za npr. 15 sek, load programa za 20 sek, prebacivanje fajlova za 3 min, eksport fotki za 3 min, renderiranje za 4 min, itd, itd.( nakupi se toga )....onda cu to svakako pokusati naci nacin kako da to napravim.

Moja je greska sto nisam znao da je ovaj thred pun iskomplesiranih, isfrustriranih pojedicana koji imaju ponasanje baba u 80-tim.

Na moje normalno, validno, konkretno pitanje dobijam vrijedanja o 'mjerenju ku**a, drugi "strucnjak" mi "pametno" savjetuje da predem na intel ( bez da je procitao moj post u kojem pise da sam na intelu ) i kako je on 85-te cekao 50 min da se komp upali, treci da prodam ili bacim sve u smece, spominju se fanbojevi....pa pitanja "sta ti toliko znaci?" ...odlazi se u 100 drugih tema..itd itd....hrpa napada, sr*nja i pametovanja bez konkretnog odgovra na pitanje koje sam postavio ( cast iznimkama ). I onda se jos pitaju zasto ispadne 5 stranica "rasprave" ili svađe.

Ne,ne znam da je to tako vec dugo vremena na AMD-u jer sam zadnjih 10 godina na intelu. Zato i pitam! Zelim znati koju verziju biosa da stavim da sve najbrze i najstabilnije radi. Gdje je tu jeb**i problem?

Cinjenice su da se puno ljudi zalilo na spori post\boot time i da je tu bilo problema. Buduci da neke stvari popravili sa novom verzijom biosa dokazuje da je "problem" postojao ( bez obzira kakav on bio ). Sto bi trebao sutjeti i biti zadovoljan ako nesto ocito ne stima...bez da ista pitam ili pokusam naci rijesenje problema?

Bio bih zahvalan ako mi mozete staviti link sa pravilima foruma gdje pise kakva se pitanja smiju\ne smiju postavljati ili koja spadaju pod "mjerenje ku**a" da usporedim.

Ako ne, onda Vas pristojno molim da prestanete spamat i tlacit sa svojim frustracijama ako vec nemate konkretan odgovor.

Hvala
Nisam cekao 50 minuta, procitaj ponovo .. i uzmi u obzir kontekst zašto sam to rekao.
..i rekao sam da slobodno izaberes novi intel ako te muci post time koji je koju sekundu duzi nego kod intela.. legit izbor

Parafraziranje i frustracije su u tvom opisu "nas" koji smo ti samo skrenuli pažnju da je post time nešto generalno nebitno, i po deseti put se spominje u ovoj temi (47. Str) znači ništa novo, a ti jos nisi objasnio zašto je to toliko bitno. Sam priznas da si uletio i da samo pitas, pa onda poštuj i odgovore i savjete pa i one koji ti se "ne sviđaju" ..i na kraju naravno kupi što želiš omfg.

Sta jos da ti kažem? Imao sam i intele i amde i sve generacije ryzena i racunalo radi kao i svako do sada. Sto noviji to brzi, imas benchmarke i gledaj. Sve radi uredno, stabilno, windowse nisam vec godinama reinstalirao a mjenjao sam nekoliko platformi (mbo/cpu/ram) pa čak i sistemskih diskova. Ako zelis pukni najnoviji bios i drivere i uzivaj.
Ulovio si se tog post timea kao da smo svi u krivu što nam je to nebitno. Pa nam sada objašnjavas da smo "7" sekundi zivota izgubili prilikom svakog boota/reboota..



Da se razumijemo, ovaj sarkastični post s moje strane je samo pokušaj odgovora u tvom stilu, vjerujem da ćeš pronaći sličnost
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 02.12.2019. u 18:16.
Eladio je offline   Reply With Quote