View Single Post
Staro 11.09.2014., 15:29   #1
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
eGPU - Eksterna graficka i laptop

Korišteno:

1 HP Elitebook 2570p, win7 x64
i5 3510p, 4gb ddr3, 500gb hdd, 12.5" - (kasnije u njega ulazi i7 2720qm + 240gb ssd + 4gb rama)
2 MSI Radeon 7770M
3 EXP GDC v6 Express Card
4 Dell DA-2 D220P
5 Samsung 40" TV - trenutno nemam nikakav monitor pa sam koristio TV
6 DIY eGPU Setup 1.x

Slikice.

3DMark 11 - 3719
Heaven 4.0 - 567

Koraci za AMD 7770 + 2570p:

1) DSDT Override
Ako se koristi AMD gpu ili nVidia 650/750 potrebno je napraviti DSDT Override - za 460/560/570/660/670/680/770 kolko sam uspio primjetiti nije potrebno. Tutorial 1
Sve se radi preko CMD-a, pokrenite ga ko Admin. Prvo se izvlaci DSDT tablica van, editira se što nam je potrebno, kompajlira se natrag i onda ugrađuje u registri. Kod kompajliranja može doć do errora koje navodno nije potrebno eliminirati da bi stvar radila, ali eto ja jesam i zato sam izgubio dosta vremena. Nakon sto ste ugradili novu DSDT tablicu u registry restartajte komp i u device manager -> view - resurce by connection i jedna od stavki bi trebala biti "Large memory"

Jednom kad se DSDT Override napravi vise ga nije potrebno radit do sljedeceg format c:

Bitno ga je napraviti zbog nacina na koji windowsi dodjeljuju resurse pci portovima - detalje o tome mozete pronaci u sklopu samih tutoriala.

2) Instalacija DIY eGPU Setup 1.x
Registrirate se na TI forum te putem PM-a kontaktirate člana nando4 te s njim dogovorite donaciju od 25$ za taj mali komad softwarea. Nek vam nebude žao tih 25$ s obzirom da stvarno puno truda i vremena je uložio u eGPU comunity i moze ga se nazvat jednom od pionira.

Nakon sto ste skinuli isti, samo pokrenete, extract i to je to. Prilikom iduceg boota imate opciju za pokrenut win7 ili DIY eGPU Setup 1.30

3) Spajanje eGPU sustava
Fino tutnete grafu na EXP GDC v6 - spojite Express Card kabel u "HDMI" slot na adapteru, Dell 220w adapter 8 pin u 8 pin. Sa stražnej strane EXP GDC-a vam se nalazi 6 pinski izlaz u koji spajate kabel za dodatno napajanje za graficku. Dok ste sve spojili pogledajte malo detaljnije adapter - primjetit cete na njemu jedan maleni prekidac - pomaknite ga na stranu "konektora" od graficke. Služi za "odgodu paljenja" - HP laptopi odbijaju proći post ako nije uključena odgoda paljenja, a na ovaj nacin graficka se "krene palit" odmah nakon sto zavrse precheckovi od samog biosa.

Nakon sto ste spojili eGPU sustav - kacite ga na EC port na laptopu.

4) Prvo paljenje laptopa sa spojenim eGPU sustavom
Ako je do sad bilo sve ok - pali se laptop, ulazi se u eGPU Setup, a ne u windowse 7, odabire se PCI Compaction - endpoint se stavlja na 56.25GB, nakon toga se odlazi na !Run compact - odabire se iGPU eGPU - tu on nešto vrti i radi te nakon par entera se vraćate u glavni izbornik Setupa 1.x Nakon toga Chainload i Test run. Nakon toga odabirete windowse i to je to.

5) Instalacija drivera
Sad bi trebali biti u windowsima, samo instalirat AMD drivere - prebacit sliku na eksterni monitor i krenite se igrat.

Ako koristite interni LCD - sve sto se vrti na njemu renderira integrirka - sve na eksternom renderira eGPU.


Za sad toliko.

U planu dalje: M6600 + eGPU. HP Elitebook 8530p + eGPU. HP 6720s + eGPU.

Posebno me zanima 8530p sa eGPU jer to mnogima za recimo malo para moze vratiti gamerski duh u stari laptop. Ovo bi moglno NE radit ili ispast malo kompliciranije, ali eto mozda nekome pomogne

Sad se ceka nVidia GTS 450 da se isproba stvar sa nVidijom gdje bi trebalo biti skoro pa plug n play.

Link na slikice.

EDIT1:
Uglavnom evo izvora s najvise podataka o tome:

Osnovne informacije za početak
Laptopi koji podržavaju eGPU Popis Sandy/Ivy/Haswell modela
DSDT Override
DIY eGPU Software 1.x
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent

Zadnje izmijenjeno od: darkydark. 11.09.2014. u 18:38.
darkydark je offline   Reply With Quote