View Single Post
Staro 19.01.2024., 13:29   #1942
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Update - stigo WIIM Pro (ne plus). Dakle Tidal Hifi kao i na AMP-u sve preko Optike i RCA na Jamo testirao pa kratki rezime:


1. RCA Izlaz na Jamo:
Interni DAC je zbilja tek tolko da nekaj je unutra. Zbilja ovo nemogu nikome sa iole ozbiljnijim zvucnicima preporuciti. Za potpuno nezahtjevnu ekipu kojima je spotify / Youtube Music dovoljan i nemaju neku specijalnu opremu doma bu ok. Zvuci kao klasicni genericki sustav koji bih recimo uzeo za klinca. Izmedu Mini i Pro rekao bih da je Pro bolja dugorocna investicija zbog Roon i Chromecast podrske (doslovce skoro svaka aplikacija tipa Radio.de je podrzana).


2. Toslink/Coax na Jamo:
Ovo zvuci interesantno. Dakle. Zvuk je drukciji nego preko AMP-a, vise je neutralan (Cyrrus Logic DAC u Jamu) dok je AMP davao topliji zvuk (ESS Sabre DAC). Razina detalja bih rekao da je ostala ista no primjecujem da su zvucnici zivlji. Normalno sam slusao mjuzu na 10% glasnoce - sad mi je na 7% sasvim dovoljno (WIIM je konfiguriran na fiksnu glasnocu). Sub takoder puno vise dolazi do izrazaja - trenutno sam ga spustio da reze sve iznad 60khz i sad je OK. Kad sam poceo testirat zacudio sam se zapravo koliko sustav sa iskljucenim subom dobro zvuci za Rock i Blues. Kod Pop, Metal i Dance zanra naravno fali bolno. Mislim da sam ga sad dobio na razinu gdje sustav kao cjelina zvuci sasvim pristojno (minimalno razina AMP-a).


Sto reci Zadovoljan sam sa ovime sto cujem. WIIM App se u funkcijama ne razlikuje mnogo od funkcija koje su mi u AMP-u bile dostupne ali to me ne smeta iskreno. Uredaj sam ustekao u mrezu i mogao sam s moba stremat, postelavanje kroz aplikaciju je opcionalno i to mi se svida. Kao Streamer WIIM Pro zadovoljava moje potrebe u potpunosti. No nastavit cu malo eksperimentirat sa drugim DAC-ovima (dakle WIIM Toslink out > DAC RCA out > Jamo) jer 3 DAC-a koje sam isprobao zvuce drukcije. Zelio bih probat prebacit sustav sa neutralnog u topliji spektar. Sto biste preporucili do 200 Eura?


Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
opcija 4 - nabaviti najjeftiniji tidal connect uređaj i spojiti ga kao predpojačalo na glavno pojačalo u aux i izbaciti heos iz igre.

Uzmes Wiim Mini ili Pro , spojis preko digitalije na postojece pojacalo i deri miki Ako mislis spajat preko analogije na postojece pojacalo - gledaj WIIM Pro+ ili Bluesound Node / Eversolo DMP-A6.

Zadnje izmijenjeno od: tomek@vz. 19.01.2024. u 13:45.
tomek@vz je offline   Reply With Quote