View Single Post
Staro 18.01.2024., 21:35   #1935
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
nisam siguran koliko uopće postoji streamera a da nemaju DAC ili da je DAC toliko loš da ne podiže cijenu uređaja. možda IFI od kvalitetnijih ima nešto u svojoj gami.
mislim da imaš premalo znanja o načinu kako radi DAC i koliko je važna kvalitetna integracija DACa u hardware jer isti DAC chip kod različitih proizvođača može davati jako različite rezultate. i definitivno se moraš odmaknut od wiim uređaja za bilo kakav korak naprijed. ne može nešto što košta 100 nečega zvučati kao nešto što košta 500 ili 800 nečega koliko god "internet" trubio o tome jer da je to tako wiim bi koštao duplo više i dalje bi bio prejeftin.

ako je tidal connect "must have" opcija onda ti je izbor vrlo lagan jer tidal ima popis uređaja koji ga podržavaju. marantz i denon zaboravi - oni su na spotify-u.

ziiky ti je sve rekao. napravi plan, buđet i korak po korak.
vrtiš se u krug sa pričom koju imaš u svojoj glavi. doslovno si u kocki.
stisni sada i buksaj pare i na proljeće ili ljeto ubodi nešto. onda opet buksaj i kad skupiš nadogradi. ono što ti ostane ide na prodaju ili obično završi u manje važnoj prostoriji i opet se sluša. nema tu filozofije niti slatkih briga kaj ćeš kupit kad nemaš pare na kupu pa biraš.

Shvacas da koristenjem digitalnog optickog izlaza (toslink) potpuno zaobilazim DAC koji je integriran u WIIM-u (Mini, Pro, Pro+) i saljem signal na vanjski DAC/pojacalo? I ponavljam - znam kako zvuci, cuo sam na svoje usi (WIIM AMP). Bluesound node nisam cuo ali znam kako skuplji dedicirani uredaji zvuce. Da preko analognog izlaza Node sigurno bolji uredaj. Ali koliko u odnosu na WIIM Pro+/AMP (250 i 350 Eura)? Ali digitalija? Isto tako bih mogao reci kako mozes izjaviti kako takav uredaj ne moze zvucat jednako kao i uredaj od 600 Eura a nisi ga cuo. I opet naglasavam - pricamo o digitaliji - interni DAC/ADC u WIIM-u (Mini/Pro) je ok ali nista posebno i nemoze se nositi sa Bluesound Node DAC-om ako isti spajas preko analognog izlaza (RCA) na vanjsko pojacalo ili aktivne zvucnike. E sad - WIIM Pro+ ima bolji DAC i ADC ali tu vec pricamo o uredaju koji ne kosta 100 nego 250 Eura. Njega nisam cuo ali sam cuo WIIM AMP koji ima za nijansu bolji ESS DAC i samo mogu potvrditi sto recenzije pisu. Zasto onda nebi vjerovao recenzijama? Evo jedna od lika koji se ne bavi senzacionalizmom a sve receno (ukljucujuci usporedbu sa Bluesound Node izmedu ostalog):


https://www.youtube.com/watch?v=V2mV155qGIM


Drugo Heos (Marantz/Denon) podrzava malo vise toga (@9800Pro > jesi mi bacio bubu u uho) od samog Spotify-a...samo je app uzasno nezgrapan u odnosu na WIIM aplikaciju:


HEOS Multiroom und Streaming Yes
AirPlay Audio Streaming AirPlay2
Internetradio TuneIn
Spotify* Spotify Connect
* availability of services might vary per region
Other Streaming Services * Amazon Music HD/Amazon Music / TIDAL / Deezer / iHeart Radio / Napster / Soundcloud / Mood Mix
* availability of services might vary per region
Roon Yes


Primjeti da ne podrzava Tidal Connect. WIIM podrzava. A to mi je takoder bitna stavka jer mogu direktno sa bilo koje Tidal aplikacije na mrezi streamat, nisam samo na IOS/Android ogranicen. Zato hocu da Streamer samo cupa digitalni zapis s interneta i predaje ga u digitalnom binarnom obliku pojacalu koje obraduje te informacije i pretvara u analogni format koji pusta na pasivne zvucnike kroz integrirani DAC. A ako pustam na vanjski DAC preko toslinka - zasto da dajem vise love za Bluesound Node X?

Zadnje izmijenjeno od: tomek@vz. 18.01.2024. u 21:44.
tomek@vz je offline   Reply With Quote