Tema: HDMI ne radi
View Single Post
Staro 22.03.2017., 17:00   #1
~Kaiser_Chief~
Premium
Moj komp
 
~Kaiser_Chief~'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,187
HDMI ne radi

Bok, pregledao sam dosta prijašnjih tema i nema rješenja. O čemu se radi. Naime, Oculus DK2 spojim na jedan laptop i sve radi normalno. Na drugom laptopu baca problem kako HDMI nije spojen. Međutim, čak se čuje zvuk kod priključivanja HDMI-a, ali jednostavno ne vidi uređaj u Device Manageru.

Konkretno, problem se događa na Asus Aspire V17 Black Edition laptopu, ima integriranu intelušu i još Nvidiu 860M sa Windowsima 10 gore. Isprobali smo sljedeće:

- izbrisat drivere i nanovo instalirat (verziju koja je došla s laptopom)
- pokrenuli windows update
- stavili najnoviju verziju drivera, opet ništa
- stavili nove chipset drivere
- mijenjali Nvidia postavke
- drugi HDMI kabel
- 10ak mogućih solucija na googleu

i ništa nije pomoglo. Da bi stvar bila bolja, probali smo spojit neki HP z22 monitor na laptop i nikako ne možemo dobiti sliku. Drugi dan frend doma proba spojit samsung TV i uredno dobije sliku. Danas donese laptop natrag, probamo spojit HP-ov monitor, opet nema slike, probamo spojit Oculus DK2, opet nema slike. Jednostavno ne znam u čemu je stvar. I ne znam što više pokušati, jer za Oculus mogu razumjet da možda neće radit zbog nekog razloga, ali da ne mogu dobit sliku na tamo nekom HP monitoru, pa to ne vjerujem. Taj HP monitor normalno prikazuje sliku na drugom laptopu. Već se par sati vrtimo u krug i nigdje nikakvog rješenja. Friška instalacija windowsa ne dolazi u obzir zbog gro podataka i slično, tako da ne znam što nam je više činiti.

Ak je netko imao sličan problem, neka podijeli iskustva. Hvala
__________________
~Kaiser_Chief~ je offline   Reply With Quote