View Single Post
Staro 25.09.2014., 15:28   #110
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
FAK evo Jopisa

Lipo stoji da se pojmovi (npr. kontradiktornost) ne brkaju

Evo samo teaser (skoro 1h Furmarka dok sam pisa "kontradiktpost" na laptopu)


99% na 73c (max je bilo 74c) sa zatvorenim kejsom i uključenim jačim postavkama u Furmarku (1920X1080 / MSAA 32x / Xtreme burning mode ON / Post FX ON / Displacement mapping ON).

Čak ni buka nije bila ništa specijalno (navodno se ovi Powerlogicovi sleeve odroni vrte do 3500rpm) - meni su bili na istoj valnoj (zvučnoj) duljini kao i ostatak ventova na cca 1200rpm. (nažalost sinoć nisam upalija GPU-z da očita brzinu ventova na grafi).

Temperatura je solidno niska ali drugi su faktori bitni (kejs je CM690 s hrpom mesha na vrhu, napajanje s donje strane grafe, 2x14cm exaust ventovi na vrhu cca 1200rpm, Thermaltake Frio s 2x12cm ventovima je na 1-2 cm udaljen od PCB-a grafe i okrenut da pušu prema vrhu kejsa na cca 1200rpm, intake od 12cm na prednjoj strani kejsa na cca 1200rpm - sumnjam da išta pomaže jer kavez za diskove nije odvojiv i okrenut za hot swap tako da lim od kaveza praktički blokira protok zraka + hrpa kabela od napajanja je na dnu kejsa i između matične i kaveza za diskove...).

Kolike je tvoj prika ima temp.?

Sad sam drmnija 3 min. Furmarka s GPU-z i kaže 71% ventovi @ 2100rpm (temp 72c).

Buka je stvarno niska (barem meni osobno - jedva se čuju ventovi u zatvorenom kejsu na pola metra udaljenosti, promet vani je poprilično gadniji iako sam na 6. katu) - i Musashi na HD7850 je bija slične - niske razine buke (2x10cm ventovi na 2000rpm).
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote