View Single Post
Staro 28.01.2024., 17:17   #71
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,010
Uf jesmo zaspamali temu... trebalo bi neku generičku o trackballovima otvoriti

Kad sam s M570 prešao na Kensa popravilo mi se ponekad bolno stanje velikog zgloba na palcu, ali taj model za mene ima "steep learning curve". Puno mi bilo lakše se prebaciti s običnog miša na kuglicu na palcu. Velika kugla na prstima mi trenutno odgovara, ali teže je to kontrolirati.
Rekao bih da po kontroli/preciznosti je prvo klasičini miš (tu ne može nikakav trackball konkurirati), zatim kugla ispod palca pa tek na kraju ovakav model s kuglom naprijed. Palac mi nekako puno precizniji od ovoga.

@xlr
Javi iskustva s novom kuglom
Sad si me zaintrigirao, idem u remont i nabavu perixx kuglice za M570, a provjeriti ću i za ležajeve. Switchevi idu novi jer su počeli preskakati, a srednji je pretvrd. Još za starog trackman wheel-a sam nabavio omron switcheve, ali nisam nikad završio projekt restoracije jer su ležajevi zaštekali, a skoro ih je nemoguće zamijeniti.
uf...stvarno dobro ide ta perixx kuglica na ergu...

Imam doma u dijelovima ovog MSa kupljenog 2005. Ležajevi su zaštekali i doslovno isparali kuglicu. Imala je crte ko da sam je šmirglom 20 povukao. Nepopravljivo nažalost.


Ali taj je bio bomba po pitanju ergonomije...
c-shadow je offline   Reply With Quote