View Single Post
Staro 01.08.2015., 15:30   #17
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor ZOX Pregled postova
Edit:
Process Lasso je odličan softver jer more isključit automatsku regulaciju prioriteta od Win i ručno namjestiti kome i kak paše ...
Moram priznat da ne razumijem kako bi ti to namjestio? Što točno želiš postići? Kako znaš da zbog "zaključavanja" threada na određenu jezgru na kraju zapravo nećeš dobiti manje procesorskog vremena jer se čeka baš ta jezgra? Hoću reći da ti se lako može dogoditi da ti jezgra čeka 400ns da bi uštedio 60 na "skoku". Pojasni mi na primjeru sa te tvoje tri virtualke, što bi ti kome dodijelio i kako. Mislim da je problem puno kompleksniji nego što ti se čini.

Citiraj:
Autor ZOX Pregled postova
Ne, affinity na kratko vreme zaključa proces na odabrane jezgre.
Ali povrh toga ima jedan boost režim gdi Win kernel sam odredi koji thread treba dobiti dodatni kick.
Ovaj f*cking Lasso može maknuti i taj mehanizam :-)
Koliko sam ja skono, taj f*cking Lasso koristi affinity switch + dinamički mijenja prioritete threadova. Ne postoji drugi način na win za dodijeliti jezgru dretvi (isto vrijedi i za linux, samo tam se zove affinity mask).

Evo što kažu (project lasso) zašto su oni bolji od win schedulera:
Citiraj:
It is impossible for Microsoft to know for sure what application really needs that CPU and which doesn't. With a little 'market intelligence', a little logic, and some help from the user Process Lasso's ProBalance can do better -
Power of "market intelligence"! And logic! wow
Meni se čini da je to zbog "pro" u "ProBalance"!
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote