View Single Post
Staro 13.01.2018., 18:31   #3874
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,662
Citiraj:
Autor snhelix Pregled postova
Da ne otvaram novi topic, Linux OS za minig,za sada besplatan do 3riga, Hive os.Jednostavna konfiguracija kroz web panel,ima i vnc i ssh,pristup,može i kroz gui,idu i kombinacije AMD Nvidia na isti rig.3dan u testu kod mene i fino to radi.pa koga interesira može probati,uključeni najbitniji mineri.
Mislim da je netko već spomenuo navedeni os,ali eto,ako ima novih korisnika mogu startati i probati kroz ovu basplatnu opciju https://hiveos.farm/
Koristim HiveOS nekih 2 tjedna, takodjer preporuka. Par recenica iz osobnog iskustva. Instalacija je jako jednostavna, osobno sam instalira na stick jer ne zahtjeva hdd/ssd. Nakon instalacije, monitoring riga se prati kroz Web-ui... Isti podrzava ocitanje temperature svakog gpu-a, kolicinu hasha/s, hashrate watchdog, detaljne grafove za monitoring, podrzava oc nvidia i amd grafa, flashanje i sejvanje biosa, OS ima self-update (takodjer updatea drivere, kernel i minere), podrzava wifi, reboot/shutdown riga i jos dosta toga. Sve ovo se obavlja logiranjem na web-ui, udaljenim pc-om, mobitelom i sl. sto znaci jako puno ljudima koji ne drze rig tamo gdje zive ili nisu u mogucnosti imati monitor spojen da bi vidili stanje... Podrzan je i telegram bot koji javlja razne promjene po statusu riga (error, warning, info i sl. poruke po zelji). Sve u svemu OS se moze fino konfigurirati, meni zasad radi odlicno.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Sn4k3. 13.01.2018. u 18:45.
Sn4k3 je offline   Reply With Quote