View Single Post
Staro 02.08.2019., 12:42   #1
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,641
Umrežavanje manjeg ureda

Pokušavam već godinama uvesti reda u ured, jer mrežna infrastruktura postoji, ali se više oslanja na bežično, nego žičano, pa to stvara dosta problema kod razmjene dokumenata/printanja/svega...a onda se zove mene da krpam do idućeg problema.

Napokon sam dobio slobodne ruke (čim su se pojavili veći problemi), pa krećem u popisivanje što mi točno treba, da to riješim jednom za svagda.

Pošto već nego vrijeme ne pratim aktualne trendove, samo ću navesti što želim napraviti, pa trebam preporuku koju opremu nabaviti i koga angažirati da to se riješi (postavi i konfigurira) što je brže moguće.

Potrebno je umrežiti 5 računala i 3 printera (+ dodao bih ovdje i 4 bay Synology kad mi napokon odobre sredstva i za to).

Ono što mislim da mi treba je nekakav kompaktni 16/24 portni gigabit switch tipa ovo i adekvatna količina Cat-6 kabela.

Tu bi sad trebao netko to sve pospajati, provući po kanalicama (postoje) i konfigurirati računala/printere. U principu, to mogu i ja, ali nemam financijskih motiva, a i ne želim biti kriv kad se opet nešto dogodi
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote