View Single Post
Staro 01.08.2019., 17:41   #825
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Govorim o bootu u drugu particiju i onda sto, mountanje prve pa iz prve dumpmdm?
Ne mozes bootati router u tu inicijanu particiju bez admina ili supervisora jer treba ti ssh ulaz, eventualno uart pa AT naredba u teoriji ali prakticno nisam probao jer nije bilo potrebe.

Dakle poanta "sticenja" od ISP-a je bila u tome da se boota router u inicijalnu particiju ili tu inicijalnu zamjenis sa zeljenim svojim fw te se radi postavki
za telefon da bi radio ( internet nije problem ) u tu inicijalnu ucitava backup.conf od ISP-a s time da se isti "uredi" u vidu brisanja svega sto njima sluzi
za remonte pristup a sa editorom u backup.conf od ISP-a stavljas svojega supervisora prije ucitavanja u inicijalni fw.

Tako poslozen router je otporan na njihove apdejte jer mogu fleshat samo "svoju" particiju ali router se uvjek vraca na tvoju poslje fleshanja.

Nemam taj router vise, nisam na Iskonu i tesko je ovako napamet nesto pametnije reci.... mislio sam da cu opet na Iskon tj. Carnet ali dobio sam bolju ponudu od Optime
u vidu manje para za istu brzinu, cak i bolju i izmedju ostalog dojadilo mi da me zivka njihova korisnicka sluzba kako oni "ne vide" moj router pa ja se pravim grbav a oni svaka
2-3 dana zivkaju da mu ne mogu pristupiti, pa ih ja "pustim" tj. otvorim remonte na toj inicijalnoj pa oni fleshaju tu svoju i opet se sve vraca na moju pa se opet zale da ne vide
router pa 2 puta mi postom salju drugi router... pa prije kopcanja novih ja ih uredim i opet ista prica i tako u krug. Jednom i tehnicar donio novi router i kao on ce ga prikopcati
i provjeriti router a ja stavio na Mozillu Greasemonkey + skriptu koja "snima" sve u pozadini pa kad je mulac balavi otisa ja opet po svome.., sutra opet zovu

Pa tko ce to izdrzat
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote