View Single Post
Staro 15.01.2024., 09:38   #19385
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,490
Citiraj:
Autor telefunken Pregled postova
Evo nakom mnogo gnjavaže s webOS-om i media playerima (i'm looking at you Plex), našao sam da se na webOS može instalirat KODI bez jailbrejka. Jedini problem koji sam uočio u njegovom radu je da ako idem gledat film koji ima prevelik fajl (npr. film od 20Gb), nakon prebacivanja iz KODI aplikacije nazad na gledanje TV signala (tuner), TV ne daje sliku već ga trebam ugasiti. Kao da mu je prepunjen buffer od filma pa ne može pokrenut tuner aplikaciju. Isto to nisam primjetio na filmovima s manjim fajlovima (2-5Gb)
Što se tiče Plex-a, totalno sam razočaran jer isti ima potrebu rekodirat sav sadržaj a moj NAS to ne može po defaultu, no unatoč tom što se nekako može isključit video rekodiranje, audio rekodiranje se ne može isključit pa da bih gledao video sam morao prilikom svakog gledanja otić u opcije videa i izabrat defaultni zvuk umjesto nekih default rekoding opcija i onda bi radilo. Dodatno, Plex nije želio pokazivat titlove iako bi ih učitao. Na kraju, plex zahtjeva registraciju jer, logično, trebaš internet da bi gledao stvari s lokalnog diska. Sve su svemu, mnogo muke nizašto.
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Imam dva LGa (doduse stariji modeli 2018 i 2019 godine) i nemam tih problem sa PLEXom, tako da vjerujem da nisi nesto dobro podesio u settingsima ili na strani serverskog dijela plexa... Sto se tice transcodinga ta opcija se ni nemoze upaliti ako nemas PlexPass (placenu verziju).

Pogledaj negdje u opcijama Plexa na LGu da stavis na "Direct Stream" ili tako nekako se zvala opcija.

Ak one uspijes javi mi na PM pa ti posaljem screengrabove kako je kod mene podeseno na LGu.
Ne koristim Plex na WebOS, nego na Adroidu, ali nemam tih problema. Tako da kao i @Lewis sumnjam da si negdje zaboravio neku kvačicu.
Libertus je offline   Reply With Quote