Tema: Automobili
View Single Post
Staro 02.11.2019., 15:26   #46749
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 443
Rekao bih da bar 60% auta u Dalmaciji ima loše gume, baš su mi danas moje loše na Spideru napravile dramu. Vozim 50km/h Vukovarskom iznad kampusa, u smjeru grada, taman poslije pljuska, upali se žuto na semaforu. Da sam poklopio gas, prošao bih kroz žuto ali pošto to ne radim ni po suhom, stisnem malo jače kočnicu i ode gliser, ABS nešto pokušava ali ne pomaže, stao taman na crtu pješačkog, nakon 50ak metara borbe Srećom, nije nikoga bilo na cesti, ni iza ni ispred mene, i što je najvažnije nitko nije čekao na pješačkom. Rutinsko kočenje, sa Vitarom ili Giuliettom bi stao 2 puta, šta bi bilo da mi je izletila kokoš sa mobitelom i slušalicama iz grma na Poljičkoj

Nisam još planirao mijenjati gume na Spideru ali moram. Došle su sa njim (ono kad prodavač kaže: nove gume), DOT 1018, marka Nordexx, model NS9000 i kažu Kinezi:

Citiraj:
ULTRA HIGH PERFORMANCE
• New generation tread design for improved performance
• Precise steering response, better handling, and more grip
• Low external and in-cabin noise level due to asymmetric pattern design
• Excellent water drainage through directional dispersion grooves
• Wide shoulder blocks for increased safety, grip, and stability
• Reduced rolling resistance to decrease fuel consumption and
lower CO2 emissions
• Recommended for sport vehicles and compact cars
Bacim oko na review, prvi komentar:

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Nordexx/NS9000.htm

Citiraj:
Got these tyres on advice from a tyre dealer who obviously gave the wrong advice, I have a golf gti and I nearly crashed twice, wet grip is terrible when taking corners, also road noise is very loud, if you want to stay alive do not buy these tyres
Uglavnom, ne preporučam gumu nikome, bar ne u dimenziji 225/45R17
__________________
murina je offline   Reply With Quote