View Single Post
Staro 26.04.2017., 23:33   #31
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,827
Nakon nekoliko dana par dojmova. Živim u garsonjeti s visokim stropovima. Frend mi posudio ovaj model i prodisao sam. Par postova prije sam pisao o nekim simptomima koje sam imao zbog prevelike vlage, i tako zadnjih godinu dana. Ukratko, ujutro se budim s puno čišćim nosom, nemam problema sa disanjem i sinusima, ne kišem i slinim. Vani su se u međuvremenu izmjenili i bura i jugo.

Ultimativni test je bio spavanje i sušenje robe. 6 plahti stavljeno oko 21h, uređaj na medium, konstantno odvlaživanje. Roba je u 3h ujutro bila praktički suha. Jedno 2-3 litre vode je izbacio van. Ugasio sam uređaj jer jebat ga, malo me počeo živcirati zvuk. Ujutro sam ga opet upalio i ugasio nakon posla. Roba je suha, u stanu se ne osjeti vlaga niti miris detrđenta i oprane robe. Dodatnih par litara je izbacio...

Troši otprilike 0,4-0,5 kW/h u kontinuiranom radu. Ako podesiš npr održavanje 50% vlage, onda troši i manje jer se gasi, oko 0,3 kW/h. Očekujem porast računa za struju oko 50-80 kn što mi je na mjesečnoj bazi zanemarivo.

Mane ima dvije: uvjetno - buka. Šumi, kao ventilator, treba vremena da se naviknete na zvuk. Nemam problema s bukom prometa niti ventilatorom po ljeti, ali šum u zatvorenom tihom prostoru traži navikavanje.
I drugo, grije zrak. Probudim se usred noći i bude mi toplo iako se tanko pokrivam i nemam problema s toplinom (krevet mi je na mansardi na povišenom). Uređaj zbilja ispuhuje blago topliji zrak nakon par sati rada.

Sad gledam uzeti TTK 66E ili 68E. Ovaj drugi ima nešto nižu buku, veću posudu i manju potrošnju te nekakav mod za sušenje rublja. Prvi je za iste pare puno jači ulog u budućnost (za veći stan npr.), ali ima samo 2 brzine venta i u startu deklariranu višu buku.

Imam u planu potrošiti do cca 150 eura / 1300 kn (bez poštarine) pa ako ima kakav drugi prijedlog, slušam. Čak i ovaj 68E iz HR bi mogao ući u izbor zbog amex opcije
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote