View Single Post
Staro 24.09.2010., 20:27   #41
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor mmiric Pregled postova
U tvom opisu postupaka nisam vidio ni u jednom trenu bahatost RHEA djelatnika. Lubazni i strpljivi prema tebi, a ti im prijetiš tužakanjem zbog toga jer prenose ono šta carina zahtjeva.
Ti si se registrirao/la samo da bi meni odgovorio/la na post koji sam ja ovdje stavio isključivo kao iskustvo i eventualno upozorenje drugima o dotičnoj firmi.
A što se tiće onoga što od njih traži carina(odnosno carinik), ma daj molim te, pa nisam ja od jučer, imao sam ponešto iskustva sa špedicijom i carinicima, pa oni rade kako im se kaže odnosno kad vide priliku za zaradu skaću na nju brže od tigra!
Dalje mi se nemoj obraćati jer stvarno je sumnjiv ovaj tvoj post isključivo meni i to je jedini tvoj post(carinik, službenik firme Rhea d.o.o. ili možda netko tko se osjetio ugroženim mojom prijetnjom?) i još nešto ja ne prijetim, ja obećajem, a to je velika razlika!

Citiraj:
Autor makaza Pregled postova
..pa ljudi slušajte NJunju_HR za svaku pošiljku u osnovicu spadaju troškovi prijevoza a na robu koja je plačena 20% od cijene se diže za realnu vrijednost.Zamisli kada bi švercerima automobila prihvačali fakture koje oni sami pišu,gdje bi nam bila država?.zato postoje tablice i sl.

..ako je sat plačen 50 eura a u dućanu vani košta 200,onda treba realno sagledati činjenice a to je dali ima garanciju,dali je full bundle(kak bi se po naški reklo)i dali je rabljen odnosno oštečen.nakon toga se stavlja realna cijena na koju ide trošak prijevoza i dobiješ osnovicu za davanja.to što si ti platio sat manje to si i profitirao a zamisli kada bi meni seka iz njemačke počela slat stvari sa nekim smiješnim cijenama(naravno sa drugog imena) a ja ovdje otvorim firmu pa to sve lijepo prodajem.
Prešao si granicu ovog slučaja, ovdje se radi o jednom komadu koji stiže na adresu na kojoj nije registrirana nikakva firma(dakle privatna adresa), ne radi se o neznam kakvoj svoti novaca i neznam kakvom artiklu(jer su otvorili pa su znali šta je unutra) da bi se obračala ovolika pozornost na taj dotični sat!
Mislim da se razumijemo, ja sam Za svaki oblik i način sprečavanja šverca, preprodaje itd... ali kada znam ono što znam o našoj carini onda čovijek na ovakvom slučaju izgubi živce!
Pa zamisli ti koliko oni pošiljaka prime dnevno(očito ne puno kada oni imaju vremena googlati da bi našli cijenu tog sata) i onda mene nađu hebavati da sam dao lažnu svotu i još se udostoje reći mi da je to učestala praksa, dakle nije mi prvi sat koji sam si kupio i to ne tako davno(prije mj. dana) i nitko me nije ništa pitao a kamoli da bi me netko hebavao da sat vrijedi puno više nego sam ga platio!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A sada malo da se osvrnem i na Rhea d.o.o. i njihove troškove;
jesu li oni zastupnici FedEx-a u HR-jesu;
jesam li ja platio njihovu uslugu i to 28$(152kn po današnjem tečaju) i onda mi oni naplačuju tamo neke troškove skladištenja i više se nemogu sjetiti čega još, pa koji k sam ja onda platio????????
Mislim, ja više sigurno s njima neću imati posla, a znam dosta ljudi koji su se opekli i očito to prolazi još uvijek kod nas(HR) nekažnjeno jer je zaštita potrošača na nuli!

A Vi koji se tu registrirate samo da bi kritizirali moj konkretan slučaj Vama želim svu sreću i nek vam Rhea d.o.o. bude jedina firma koja će vam ikada vršiti usluge carinjenja!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote