View Single Post
Staro 04.01.2016., 17:10   #230
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor wnbeeeE Pregled postova
Prvo, nije mi nikako jasno kojom logikom si zakljucio da nemaju nista od drustvenog zivota. Mislio sam da to ovisi o samom individualcu i gdje se taj individualac krece. Ako radi svaki do 4-5, i ima slobodne vikende, na njemu je kako ce to vrijeme utrositi te hoce li se socijalizirati ili nece.

Drugo, ako zaradujes dovoljno, neces zivjeti desecima kilometara od radnog mjesta i kupit ces si auto. Npr. smjestaj u Dublinu je bezobrazno skup, ali uz uvjet da imas bolju placu (IT sektor npr.) ga iskreno ni ne osjetis. Cak i uz minimalac ako odvojis 500e na smjestaj, ostaje ti 1200e. Kralj si ako uspijes to potrosit svaki mjesec Frend mi cisti u shopping centru, ima minimalac i stavi sa strane svaki mj minimalno 500e, mada se naradi i odradi koji prekovremeni.

Na kraju sve ovisi sto radite i da li imate predispozicije za neki kvalificiraniji poso, jer ako imate - ja nisam dva puta razmisljao. Sa curom nisam morao ni imati razgovor o tome da li idemo ili ne idemo. Naravno da ce svi koji su odlucili ostati hejtati i nadati se kako je nama vani prelose, kako smo asocijalni, kako radimo dvije smjene dnevno - ali istina je zapravo jako daleko od toga
Zasto mislis da je minimalac 1700€ i da je smjestaj 500€? Racunaj na neto minimalac od 1100€ i stan sa rezijama od cca 800€ sto je puno realnije.
Bilo kako bilo, ako ne morate, ne idite
WraGG je offline   Reply With Quote