View Single Post
Staro 12.02.2010., 14:50   #143
debeli_fratar
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: bogu iza nogu
Postovi: 26
Lenovo ThinkPad T510
NTF4KCD

• Procesor: Intel Core i7 620M 2,66GHz / 3.33GHz Turbo Boost (4MB cache)
• Zaslon: 15.6" HD+ LED TFT 1600 x 900 AntiGlare
• Grafički sustav: nVIDIA Quadro NVS 3100M 512MB
• Radna memorija: 2x 2GB DDR3 1066MHz (proširivo do 8GB)
• Tvrdi disk: 250GB SATA 7200rpm
• Optički uređaj: DVD RW DL
• Dimenzije: 372 x 245 x 35mm
• Masa uređaja: 2.67kg
• Jamstvo: 36 mjeseci
• Baterija: do 3h (Li-Ion 9 ćelija)
• Operativni sistem: Windows 7 Professional 64-bit
• Modem: da
• Mreža: da (Gb LAN)
• Bežična mreža: da (802.11a/g/n)
• Bluetooth: da
• WWAN: ready
• Audio ulazi/izlazi: da
• VGA izlaz: da
• DisplayPort: da
• Firewire: da
• USB podrška: 4x USB 2.0 (1x eSATA podrška)
• Čitač otiska prsta: da
• Čitač kartica: da (5u1)
• ExpressCard: da
• Expansion Bus port: da

Imam ga nepunih tjedan dana i sto se hardwerskog djiela tice tu nema nikakvih zamjerki. Windowsi se izrazito brzo dizu, gasenje, hibernacijasu gotvo instantni. Uz ovu grafiku se cak ponesto igara da pokrenuti (nfs shift, grid....).
Laptop se previse ne grije te razina buke koju ispusta nije strasna. Na bateriji koja je 9celijna i strsi van kucista se da raditi cca 3,5sata. U krilu ga je izrazito ugodno drzati posto u slucaju smanjenih performansi nema topline koja bi bila osjetna. Uglavnom u maniri starih thinkpada je.
Sad one manje uobicajene stavri sljede. Monitor je 16:9 i potrebno je malo prilagodjavanje spram proslog omjera od 16:10 i tih 180 piksela vidljivo manjka. Raspored prikljucnih portova je promjenjen kao i tipka kojom oslobadajmo monitor i otvaramo lap. Jedno novo i prakticno rijesenje je usb port koji mozemo koristit za punjenje usb uredjaja dok je sam laptop ugasen.
Tipkovnica je problematicna. Sam dozivljaj prilikom tipkanja je gotovo isti no problem je u skripanju koje neke tipke proizvode (zvuk je slican glasanju misa ). Na gornejm desnom djelu tipkovnice se osjeti flexanje te je zvuk koji se cuje prilikom stiskanja pgup,pgdn,home,end slican onom ekoji se dobije tipkanjem na pisacoj masini. Takodjer postoji luft izmedju samog poklopca i kucisat dok je laptop zatovren.
debeli_fratar je offline   Reply With Quote